Щоб вилікувати депресію, треба відмовитися від сну Автор: lesya · Опубліковано: 10.07.2014 19:55 · Розділ: Медицина

Депресія стала однією з головних проблем сучасного людства. Напружене повсякденне життя призводить до того, що люди все частіше впадають у депресію, втрачаючи смак до життя, а медики в намаганні якомога швидше подолати проблему, приписують їм антидепресанти, прийом яких в цілому ні до чого доброго не приводить.

Саме тому вчені весь час шукають альтернативні способи лікування депресії, намагаючись виписувати хімічні препарати лише в крайніх випадках.

Недавно вони виявили досить цікавий факт: виявляється, щоб перемогти депресію, треба… відмовитися від сну. Хоча б на двадцять чотири години – за цей час організм встигне прийти до себе і справиться з проблемою сам. Як твердять американські вчені, цей спосіб дозволить позбутися навіть від тяжких форм недуги.

Цей спосіб дозволяє почуватися краще шістьом пацієнтам з десяти. Як твердять дослідники, причина тому – підвищення виробництва гормону серотоніну. Власне, такого ж ефекту допомагає досягти прийом антидепресантів. Але цей ефект виявився дуже недовговічним – варто людині заснути, і її стан далі погіршується.

Втім, один з дослідників назвав відсутність сну «чудовим способом лікування глибоко пригнічених, психотичних, суїцидальних пацієнтів».

Фото з сайту hippocrat.net
Фото з сайту hippocrat.net

Але, як уже зазначалося вище, ефект довго не зберігався. Щоб збільшити тривалість дії безсоння, американські вчені вирішили комбінувати відсутність сну з двома іншими методами лікування. Цей метод відомий науці як потрійна хронотерапія. Він дозволяє швидко прийти до себе, а ефект від такого лікування зберігається до дев’яти тижнів.

Тепер вченим ще належить перевірити отримані результати, й вони мають намір долучити до роботи ще хоча б вісімдесят пацієнтів з різними видами депресії.

Метод хронотерапії передбачає лікування відсутністю сну та терапію яскравим світлом. Протягом трьох діб пацієнту не дають спати, при цьому протягом годин щодня його піддають дії спеціальної лампи. В результаті змінюється час сну і неспання, обнулюється біологічний годинник, що в результаті позитивно позначається на стані хворих в цілому.

Методів лікування депресії сьогодні існує багато, але далеко не всі вони однаково ефективні. Прийом пігулок очікуваного ефекту не дає, та й знадобитися може два місяці, щоб вони почали діяти. Переваги винайденого вченими методу очевидні – це і ефективність лікування, і його простота.

Джерело: http://fedpost.ru/

Інші новини розділу