7 професій, які слід занести до "Червоної книги" Автор: lesya · Опубліковано: 10.07.2014 15:44 · Розділ: Економіка

Технологічний прогрес став смертельною зброєю для багатьох професій, і, як твердять експерти, так триватиме і далі, до тих пір, поки розвиватиметься наука, техніка та комп’ютерних технології, які вже сьогодні замінили людину в багатьох сферах промислового та непромислового виробництва. А зовсім скоро кількість ще таких затребуваних сьогодні професій скоротиться, як мінімум, на сім пунктів – близьку загибель експерти пропонують кільком професіям.

1. Під загрозою опинилася професія таксиста. Так, вже сьогодні автовиробники в цілому світі влаштували справжні змагання за випуск автомобілів, які зможуть рухатися без допомоги водія. Досить далеко в цьому напрямі просунулася компанія Google, хоча не пасуть задніх й інші компанії, що займаються виробництвом програмного забезпечення для безпілотних автомобілів та й самих автомобілів. Передбачається, що таксистів не стане вже в 2038 році.

2. Сучасним абітурієнтам навряд чи варто обирати професію бухгалтера, адже вже через чотирнадцять років звичайних бухгалтерів замінять програми на основі штучного інтелекту. Вони будуть дешевими і потужними, що люди з ними не зрівняються. Втім, сьогодні такі програми тільки в планах, і бухгалтерські послуги можуть знадобитися кожному з нас.

бухгалтерские услуги аутсорс
бухгалтерские услуги аутсорс

3. До «Червоної книги» варто занести і професію помічника юриста, яка щезне вже в 2026 році – їм на зміну прийдуть автоматизовані помічники, які знатимуть набагато більше, працюватимуть швидше і, ясна річ, не хворітимуть.

4. Стануть непотрібними і традиційні сьогодні авіадиспетчери. Щоправда, вони проживуть аж до 2038 року. А станеться все після того, як у 2034 році відбудеться якась страшна авіакатастрофа, і винним у ній стане саме помилка авіадиспетчера. Після цього уряд зажадає створення програм та комп’ютерних мереж, які б самостійно управляли рухом у повітрі.

5. У 2028 році ви не побачите співробітників на парковках. Нові технології і програми дозволять чітко регулювати часові параметри, відстежуючи, коли машина перебуває на території довше, ніж заплачено, після чого з власників стягатимуть додаткову платню. Комп’ютери виконуватимуть й інші функції.

6. У 2025-му, всього через одинадцять років, без роботи залишаться і туроператори, адже за них всю роботу виконуватимуть туристичні агентства в режимі онлайн. Саме тут ви зможете задавати всі необхідні питання, уточняти ціну, умови та вартість проїзду, вказувати бажаний маршрут, а програма самостійно підбиратиме потрібні вам варіанти.

7. У 2031 році людству доведеться забути і про перекладачів, адже компанія Google до 2028 році має створити систему усного синхронного перекладу досконалішу, ніж сама людина


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.