Викрасти автомобіль можно буде за допомогою СМС Автор: lesya · Опубліковано: 07.07.2014 23:08 · Розділ: Авто-мото

Сьогодні виробники автомобілів один поперед другого намагаються оснастити сучасні авто найновішими технологічними досягненнями. Вони практично під’єднали авто до Інтернету, що, в принципі, з одного боку полегшило сам процес керування автомобілем, але з іншого піддало його небезпеці угону. Як твердять фахівці «Лабораторії Касперського», підключені до Інтернету автомобілі піддаються загрозам з боку кіберзлочинців так само, як наші комп’ютери і смартфони.

В результаті злочинці можуть отримати несанкціонований доступ до автомобіля, що навіть дозволить без зусиль його викрасти.

Експерти «Лабораторії» виокремили дві категорії ризиків, з якими можуть зіткнутися власники підключених до Інтернету автомобілів.

Автомобілі викрадатимуть за допомогою СМС-повідомлень (зображення взято з сайту www.tachki.md)
Автомобілі викрадатимуть за допомогою СМС-повідомлень (зображення взято з сайту www.tachki.md)

Перша категорія загроз пов’язана з тим, що зловмисник може отримати доступ до управління автомобілем, отримавши доступ до смартфону власника авто. Якщо управління авто здійснюється через спеціальний додаток, то, фактично, кермо авто відходить до рук злочинця. Кіберзлочинці зможуть з легкістю відімкнути двері автомобіля, адже сьогодні багато власників користуються для цього спеціальними додатками на смартфонах. Зламав додаток – відімкнув автомобіль, а на зломі програмного забезпечення, власне, і спеціалізуються кіберзлочинці. Власне, за допомогою спеціальних програм вони й дізнаються, де знаходиться автомобіль, і зможуть викрасти його, не викликаючи абсолютно ніяких підозр сторонніх.

А оскільки комунікація з автомобілем часто здійснюється за допомогою СМС, у яких в незашифрованому вигляді передається інформація про автомобілі, зловмисники зможуть перехоплювати повідомлення з кодами управління функціями, що в кінцевому результаті дозволить їм отримати доступ до автомобіля.

Власне, тепер загрози, які раніше існували тільки в комп’ютерному світі, перейшли і а автомобільну площину, і чим більше автомобілевиробники намагатимуться «інтернетизувати» автомобіль, тим ймовірнішими ці загрози ставатимуть.

До речі, додатки до смартфонів, що передбачають наявність певних функцій для авто, впроваджують провідні в даній галузі компанії Google та Apple. На базі Android недавно вийшла платформа Auto, а в Apple є додаток CarPlay.

Джерело: http://thetimesnews.ru/

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.