В Китаї будують величезну вітрову електростанцію Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.08.2009 10:20 · Розділ: Нові технології

В Китаї розпочалося будівництво величезної вітрової електростанції. Орієнтовна потужність нової споруди складатиме близько 10 гігават, з можливістю подальшого збільшення потужності до 40 гігават. Для порівняння, потужність однієї з найбільших у світі ГЕС - Саяно-Шушенскої - складає 6,7 гігават. Будівництво буде відбуватися в кілька етапів. До 2010 року планується закінчити перший етап, в результаті чого потужність комплексу складе близько 5,16 гігават. Після завершення другого етапу будівництва в 2015 році потужність електростанції збільшиться до понад 10 гігават.

Після завершення, електростанція буде найбільшою вітровою електростанцією в Китаї, а на її будівництво затратять 17,6 мільярда доларів. В даний час, за сумарною потужністю вітрових електростанцій, Китай посідає четверте місце в світі після США, Німеччини та Іспанії. При цьому, у відносних показниках вітер є джерелом всього 1,5 відсотків електроенергії, виробленої в Піднебесній.

Що стосується світового рівня, то сьогодні багато країн Європи і США розробляють аналогічні проекти. Зовсім недавно повідомлялося, що європейські компанії планують побудувати найбільшу в світі сонячну електростанцію в Сахарі. Розрахунки показують, що на будівництво цього об'єкту необхідно буде виділити 400 мільярдів євро. При цьому "сонячне місто" зможе забезпечувати близько 15 відсотків європейських потреб в електроенергії.

Джерело rol.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.