5 способів обманути боса Автор: lesya · Опубліковано: 07.07.2014 13:11 · Розділ: Психологія

В житті кожного з нас іноді трапляються ситуації, коли ми просто змушені брехати. І нехай ця брехня буде настільки дріб’язковою, що завтра про неї ж забудеш, але в один прекрасний момент вона є просто необхідною для порятунку сім’ї, дружби чи кохання. І хто б там що не говорив, всі ми іноді та й брешемо. І особливо винахідливими ми буваємо, коли наша брехня стосується роботи.

Так, бос нам – людина чужа, в усі наші проблеми вникати не буде, тож і наші емоційні переживання, які іноді не дозволяють вийти на роботу, для нього не більше, ніж пустий звук. А ось лікарняний – інша справа, адже офіційне підтвердження хвороби співробітника автоматично знімає всі претензії. Власне, з цієї причини може виникнути потреба купить выписку из истории болезни – документ, який дозволить вам офіційно пояснити причину пропусків на роботі.

Втім, далеко не завжди брехня на роботі пов’язана з пропусками. Іноді нам необхідно дещо прикрасити досягнення на попередній роботах, трохи примножити власний досвід, інакше бажаного підвищення не отримаєш, або ж пояснити причину спізнення – не зізнатися ж, що ви вмудрилися десятий раз за півмісяця проспати...

Фото з сайту blogkislorod.ru
Фото з сайту blogkislorod.ru

Якщо ви вже стали на сумнівний, однак, шлях брехні, то дуже важливо, щоб вас не розкусили, інакше все обернеться у стократ більшим злом. А для цього слід оволодіти базовими психологічними прийомами, здатними ввести в оману навіть найбільш проникливих босів.

1. Уважно слідкуйте за тим, як поводиться під час брехні ваше тіло. Намагайтеся не схрещувати ні рук, ні ніг, не сутультеся. Пряма спина, відкритий торс – свідчення того, що вам нічого приховувати, навіть якщо це насправді не так.

2. Не забудьте про тестостерон. Як відомо, тестостерон додає нам впевненості та агресивності, що у випадку з брехнею – потрібний інструмент. А щоб підвищити рівень цього гормону перед бесідою з шефом, вам необхідно на кілька секунд прийняти «позу сили» - відкиньтеся на спинку стільця, схрестіть руки за головою, закиньте ноги на стіл чи просто постійте з широко розставленими ногами. Ви здобудете впевненість у власних силах, що дозволить переконати співрозмовника у правдивості вигаданої вами історії.

3. Дивіться співрозмовнику в очі. Коли ви намагаєтеся когось в чомусь переконати, необхідно підтримувати зоровий контакт з «жертвою» хоча б половину усього часу. Не варто дивитися в підлогу, уникати погляду чи розглядати інтер’єр кімнати.

4. Слідкуйте за голосом – він повинен звучати низько. Коли ми хвилюємося, наш голом стає високим і різким. А щоб хвилювання, викликані брехнею, приховати, необхідно знизити тон голосу і не підвищувати його в кінці речень.

5. Увімкніть фантазію. Коли ви брешете, згадайте ситуацію, в якій поводилися впевнено та енергійно, а тоді перенесіть емоції на те, що відбувається зараз.

Візьміть ці прийоми на озброєння і використовуйте їх, коли виникає потреба. Однак не зловживайте, адже будь-яка брехня рано чи пізно випливе на поверхню.


Інші новини розділу