У Британії незастелене ліжко з купою сміття довкола продали за чотири мільйони доларів Автор: lesya · Опубліковано: 03.07.2014 13:34 · Розділ: Культура

Як ви гадаєте, скільки можна заробити, продавши незастелене ліжко з зібганою постіллю та купою сміття, розкиданого навкруг? Не здогадаєтеся ніколи: більше чотирьох мільйонів доларів!!!

Саме таку суму могла б отримати Трейсі Емін, продавши на аукціоні Christie's інсталяцію «Моє ліжко». Британська художниця, що є представницею школи сучасного мистецтва, створила ліжко, яке зацікавило колекціонерів. Лот було оцінено в 1,7 мільйона доларів, але в кінцевому результаті продавець отримав суму в 4,3 мільйона доларів.

Дивний і оригінальний мистецький проект є звичайнісіньким незастеленим ліжком із зім’ятою постіллю, навколо якого розкидане побутове сміття. Як твердять експерти, твір британки є чудовим відображенням сучасної естетики, яка перетворює потворні предмети на предмети мистецтва. Що ж стосується самої художниці, то вона розповіла, що такого вигляду набуло її ліжко після того, як вона кілька днів провела в ньому безвилазно, впавши в глибоку депресію.

Вперше цю дивну інсталяцію можна було побачити в британській галереї Tate ще у 1999 році. Одразу після свого народження втілення мистецької фантазії Трейсі привернуло підвищену увагу журналістів та мистецтвознавців. Того ж року інсталяцію номінували на премію Тернера, і хоча Емін вона не дісталася, художниця та її робота здобули світову слову. Зауважимо, що премія Тернера є найбільш престижною на території Великобританії нагородою в галузі сучасного мистецтва.

Що ж стосується автора інсталяції, Трейсі Емін, то вона є однією з найбільш помітних постатей з групи «Молодих британських художників». У 2001 році колекціонер Чарльз Саатчі, один з покровителів групи, придбав інсталяцію Моє Ліжко в художниці – за яку суму, не повідомляється. Власне, це він тепер, через тринадцять років після тих подій, виставив її на продаж, виручивши суму в чотири мільйони доларів. Ото десь зараз кусає лікті Трейсі Емін!!!

До речі, твори сучасного мистецтва вражають своєю неординарністю. Раніше ми писали про випадок, коли одна з прибиральниць у британській художній галереї викинула на смітник одну інсталяцію, переплутавши її з купою сміття, яку залишили робітники.

Часто експонатами виставок стають зовсім неочікувані предмети: один "художник" запропонував на осуд публіку інсталяцію з власних екскрементів, демонструючи, як виглядає та чи інша перетравлена їжа, а у Швеції худжниця вирішила привселюдно "нести" яйця...

Джерело: http://tvkultura.ru/article/show/article_id/113503

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?