Вчені створили програму, яка розпізнаватиме генетичні захворювання за фотографіями родичів Автор: lesya · Опубліковано: 02.07.2014 09:55 · Розділ: Медицина

Досить цікаву і, мабуть, корисну програму розробили недавно дослідники з Оксфордського університету. Програма допоможе діагностувати рідкісні генетичні захворювання на основі сімейних фотографій. Розроблений комп’ютерний алгоритм аналізуватиме риси обличчя та зіставлятиме їх з характеристиками, взятими з бази даних. Якщо така діагностика стане простою і доступною, то дуже багатьох проблем можна буде уникнути.

За медичними даними, від рідкісних генетичних захворювань сьогодні страждає десь так шість відсотків населення земної кулі. Щоб виявити найбільш поширені з них, такі як, приміром, синдром Дауна, сьогодні практикуються генетичні тести, але щоб діагностувати рідкісніші захворювання, необхідно більше інформації, а такої інформації у вчених нема, оскільки вони не володіють даними про різні генетичні мутації. Тому медики в першу чергу звертають увагу на виявлення у пацієнта характерних рис обличчя і деформацій черепа, специфічних для приблизно 30-40 відсотків рідкісних генетичних захворювань. Але фахівців, здатних зробити це якісно, зовсім небагато, тому на одну лише постановку діагнозу може піти дуже багато часу.

У Авраама Лінкольна був синдром Марфана (фото з сайту retrobazar.com)
У Авраама Лінкольна був синдром Марфана (фото з сайту retrobazar.com)


Розроблена Крістофером Неллекером (Christoffer Nellåker) та Ендрю Ціссерманом (Andrew Zisserman) програма замінить цих спеціалістів. Користуючись нею, сімейні лікарі зможуть ставити попередні діагнози, беручи за основу фото родичів дитини.

Програма ретельно проаналізує зображення, виділивши тридцять шість ключових позицій (форма брів, очей, губ, носа тощо). За цими параметрами комп’ютер складатиме схему обличчя, яку порівнюватиме за певними параметрами з фотографіями пацієнтів з генетичними захворюваннями з бази даних. При цьому програма діагнозу не ставитиме, а лише визначатиме процент вірогідності до розвитку того чи іншого захворювання.

Програму протестували на 1363 зображеннях відомих людей, серед яких було вісім генетичних захворювань. При цьому точність «передбачення» залежить від кількості фото в базі. Кожне з восьми захворювань було представлено в базі 100 - 283 зображеннями, а точність розрахунку в результаті дорівнювала 93% - високий показник. Тепер же програма розпізнає до дев’яноста генетичних захворювань.

Джерело: http://medportal.ru/

Інші новини розділу