Кальян чи сигарети, - що гірше? Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.08.2009 16:19 · Розділ: Краса і здоров'я

З історії достеменно невідомо як з'явився перший кальян, і хто був його творцем. Історики припускають, що ця традиція була започаткована в Індії. Незабаром куріння кальяну отримало величезну популярність в Єгипті та Туреччині. Турецькі кальяни часто використовували не тільки за прямим призначенням, але і як предмет інтер'єру, який був покликаний підкреслити заможність свого власника. Такі кальяни, як правило, виготовлялися з використанням золота й дорогоцінних каменів. З того часу пройшло близько 400 років. А сьогодні кальяни більше не виготовляють із золота, тому придбати цей складний інструмент для паління може практично кожен.

Про те, що куріння шкідливе для здоров'я знають навіть діти в початкових класах. Що ж завдає більше шкоди організму, кальян чи сигарети? Смоли, які вдихаються при палінні, поступово накопичуються в організмі, що згодом призводить до порушення роботи окремих органів. Звичайно, все це відбувається не відразу, а протягом кількох років. Курець до певного моменту не буде помічати найменшого погіршення свого здоров'я і самопочуття. Люди з тривалим стажем куріння, як правило, скаржаться на сухий кашель, задуху, печію; їх турбують також інші симптоми, характерні для хронічної нікотинової залежності.

Тютюн, що використовується у кальяні, містить менше нікотину та смол ніж той, який використовується для виготовлення сигарет, а концентрація в ньому інших шкідливих речовин, значно вища. Невелика частка смол фільтрується через воду, однак не варто забувати, що нікотин все таки в достатній кількості потрапляє в легені. Якщо врахувати, що куріння кальяну може тривати від 30 до 90 хвилин, неважко зробити висновок про те, наскільки це шкідливо для здоров'я.

Вчені, які вивчають динаміку виникнення онкологічних захворювань, встановили, що склад і структура диму, який ми вдихаємо при палінні кальяну і звичайних сигарет практично однакові, а вміст шкідливих для організму речовин в кальянному димі в кілька разів вищий, аніж в димі сигарет. Як наслідок, куріння кальяну з більшою ймовірністю може викликати захворювання серця і рак легень. Крім того, у легені разом з нікотин і смолами потрапляє оксид вуглецю, що виділяється при горінні вугілля.

Деякі прихильники кальяну зауважують у себе часті головні болі, поколювання в області серця, підвищений артеріальний тиск та інші неприємні симптоми. Серед молоді стало дуже популярним куріння кальяну в компанії. Але слід пам'ятати, що при спільному використанні мундштука, існує небезпека зараження серйозними інфекційними захворюваннями. Рішення проблеми - використовувати одноразовий мундштук, а також курити кальян тільки з добре знайомими людьми, в яких ви повністю впевнені.

Кальян, як і сигарети здатний викликати нікотинову залежність, а шкідливі речовини, що містяться в димі, завдають значної шкоди здоров'ю, проте й це ще не все. Зібратися у колі друзів за приємною бесідою в зручному приміщенні з м'якими меблями на турецький манер, зробити кілька глибоких затяжок ароматного тютюну, і передати мундштук іншому. Все це, крім основної нікотинової залежності, викликає також залежність психологічну. Отже сигарети і кальян завдають величезної шкоди нашому організму, проте часте використання кальяну, здатне погіршити здоров'я людини значно швидше.

Джерело drugme.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.