У Японії новинних дикторів замінять роботами Автор: lesya · Опубліковано: 01.07.2014 19:53 · Розділ: Нові технології

Роботи з кожним днем витісняють людей з їхніх робочих місць, і в майбутньому все може скластися так, що ми станемо непотрібні взагалі… Але до цього переломного та не надто втішного моменту ще далеко, а зараз нам залишається хіба що дивуватися, до чого ж дійшов розвиток сучасної науки та комп’ютерних технологій.

Недавно у Японії було винайдено робота, що зможе замінити новинних дикторів на телебаченні. Цей робот-андроїд виглядає дуже реалістично, і він може начитувати новини в режимі реального часу, розмовляючи бездоганною японською.

Робот отримав назву Kodomoroid, а йлого дикторські можливості навіть перевершують ті вимоги, які зазвичай ставляться до реальних дикторів японського телебачення.

У назві цього високотехнологічного творіння злилися воєдино дві лексеми: перша означає слово «дитина», друга - «андроїд». І справді, голос робота нагадує голос дитини молодшого віку, але ось зовні андроїд більше скидається на підлітка. В експериментальному відео робот розповів про землетрус силою майже вісім балів, що стався недавно на Гаваях.

Втім, стати ведучим програми новин на якомусь з каналів японського телебачення роботу Kodomoroid поки що не судилося: йому ще належить «попрацювати» в стінах токійського Музею науки і нововведень (National Museum of Emerging Science and Innovation).

Робот читатиме новини в режимі реального часу (фотографію взято з сайту www.digitaltrends.com)
Робот читатиме новини в режимі реального часу (фотографію взято з сайту www.digitaltrends.com)

До речі, скоро робот Kodomoroid отримає товариша – робота Otonaroid, що виглядатиме як доросла людина.

Створенням обох роботів займався японський професор Хіроші Ішігуро (Hiroshi Ishiguro), який вже неодноразово демонстрував світові своїх реалістичних роботів. До речі, створюючи роботів, професор переслідує цікаву мету – він вивчає реакцію живих людей на появу потенційних конкурентів.

Згідно з однією з таких теорій, чим більше роботи ставатимуть схожими на людей, тим більше відрази вони у нас викликатимуть, і на зміну первинному захопленню прийде повна огида. Але коли роботи стануть практично такими ж, як і люди, то ми знову їх полюбимо. Власне, цю теорію і перевіряє японський професор.

До речі, роботи Хіроші вміють жартувати, а у самого вченого є свій робот-двійник, який навіть їздить по світу і читає замість знаменитого професора лекції живим слухачам. Вельми успішно і вправно...

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.