Мікробіологи придумали спосіб отримання нешкідливого цукру Автор: lesya · Опубліковано: 30.06.2014 23:30 · Розділ: Наука

Цукор – справжній ворог струнких фігур. Вкупі з іншими вуглеводами він становить справжню загрозу для стрункості, і якщо солодким зловживати, за короткий період можна обрости зайвими кілограмами.

Але ж жінкам так важко відмовитися від солодкого!... Тортики, креми, бісквіти, морозиво і шоколадки… багато хто готовий жертвувати власним зовнішнім виглядом заради смачненьких ласощів. А є й такі, яким, власне, така пристрасть і заважає схуднути. Більше того, надлишок солодкого загрожує не лише зайвими кілограмами, але й серйозними захворюваннями у вигляді цукрового діабету.

Однак скоро, здається, цю проблему можна буде подолати, адже австрійські вчені винайшли цукор, повністю безпечний для нашого організму. Сировиною для його виробництва стане солома та… особливий вид цвілі.

Авторами винаходу стали мікробіологи Віденського технологічного університету. Вони запатентували нову технологію отримання натурального і нешкідливого замінника цукру, який давно використовується в азіатських країнах.

Замінник називається еритрит, він настільки ж солодкий, як і звичайний цукор, однак вирізняється куди нижчою калорійністю. Результати відповідних досліджень опубліковані на сторінках журналу з мікробіології AMB Express.

З цієї гидоти виготовлятимуть безпечний і низькокалорійний замінник цукру (фото з сайту www.aphotofungi.com)
З цієї гидоти виготовлятимуть безпечний і низькокалорійний замінник цукру (фото з сайту www.aphotofungi.com)

Еритрит в світі стає дедалі популярнішим. Він підсолоджує страви і продукти не гірше цукру, але ось вирізняється куди нижчою калорійністю. Однак його ціна до цього часу залишала бажати кращого.

Справа в тому, що цей замінник цукру натурального походження виготовляють з особливого виду дріжджів, і його вартість у декілька разів перевищує вартість звичайного цукру.

Але австрійським мікробіологам вдалося відшукати набагато дешевший спосіб виробництва цієї речовини. Так, особливий вид цвілі - Trichoderma reesei – може витягувати еритрит зі звичайнісінької соломи. Австрійці вже запатентували свій винахід, і якщо все піде гаразд, то ми зможемо вдосталь насолоджуватися низькокалорійним і виключно корисним шоколадом, зовсім не обмежуючи себе в солодощах.

Схоже, мрія значної частини жіноцтва ось-ось збудеться… Втім, масове виробництво цього продукту розпочнеться ще нескоро.

Джерело: http://www.aif.ru/food/products/1197754

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.