Щоб перебувати в гарному настрої, слід вимовляти більше слів зі звуком "і" Автор: lesya · Опубліковано: 30.06.2014 20:02 · Розділ: Наука

Вчені й психологи давно твердять, що від того, що конкретно нас оточує, безпосередньо залежить наше життя. Так, психологи переконують, що думки здатні матеріалізуватися, тому ми просто зобов’язані мислити позитивно, якщо бажаємо досягти успіху в тій чи іншій справі. Крім того, дослідники з’ясували, що варто відмовитися від ненормативної лексики, яка здатна руйнувати наш організм, оскільки несе в собі потужний негативний енергетичний заряд. Ще вони говорять, яку музику варто слухати, а від якої відмовитися, і багато-багато всього іншого.

Звісно, тверезо мислячій людині іноді важко повірити, що, для прикладу, певний набір звуків, який слід промовляти щодня, може змінити її життя. А дарма: виявляється, всілякі там мантри, такі популярні в певних культурах, можуть добряче нам допомогти.

Недавно група дослідників під керівництвом професорів Ральфа Раммера та Мартіна Грайса провели серію експериментів, результати яких демонструють, як між собою зв'язані звуки та емоції.

Фото з сайту www.logolife.ru
Фото з сайту www.logolife.ru

В результаті проведених спостережень виявилося, що вимова голосних чинить вплив на наші відчуття, як, власне, й останні впливають на манеру вимовляти голосні звуки.

В рамках експерименту фахівці вирішили з’ясувати, чи є якийсь зв’язок, і якщо є, то який, між звучанням слів та їхнім значенням. Їх цікавили голосні звуки - довгий "і" та "о". Вчені намагалися підрахувати, як часто ці звуки трапляються в словах негативного або позитивного емоційного забарвлення.

Щоб з’ясувати, чи існує зв’язок між звуками і емоціями, вчені провели два експерименти. В ході першого з них групі добровольців показали ролики, які формували або позитивний, або негативний настрій. Після перегляду роликів добровольцям дали завдання придумати десять якихось слів і вимовити їх. Після цього було потрібно придумати до 10 слів і вимовити їх. Виявилося, що люди в хорошому настрої вибирають слова зі звуком «і», тоді як ті, хто перебуває в поганому, надають перевагу лексемам зі звуком «о».

Далі вчені вирішили з’ясувати, чи зумовлюється виявлений на першому етапі ефект рухом лицьових м’язів, що беруть участь в артикуляції. В його основі – проведене раніше дослідження з ручкою.

В ході попереднього досвіду добровольцям пропонували переглядати мультфільми з ручкою в роті. Частині піддослідних сказали тримати ручку зубами (так скорочувався виличний м’яз, як і при вимові звуку «і»), решті ж запропонували охопити ручку губами – так скорочувався круговий м’яз рота, який скорочується при вимові звука «о». В результаті ті, хто тримав ручку зубами, отримували більше задоволення від перегляду мультфільму, скільки він видавався їм набагато смішнішим.

Щоб перевірити ці результати, Раммер і Грайс попросили учасників під час перегляду постійно вимовляти звук «і» або «о». Як і у випадку з першим експериментом, ті, хто говорив «і» від мультфільму отримали більше задоволення, ніж їхні напарники, що говорили «о». Саме тому в позитивно забарвлених словах ми частіше зустрічаємо саме «і», а не «о».

Джерело: http://www.meddaily.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.