Мережу Facebook піддали жорсткій критиці за проведений таємно психологічний експеримент Автор: lesya · Опубліковано: 30.06.2014 17:22 · Розділ: Суспільство

Соціальні мережі – не лише місце для спілкування, але й прекрасна база для проведення досліджень та експериментів. Власне, через один такий експеримент соціальну мережу недавно піддали різкій критиці.

Експеримент було проведено два роки тому, однак інформація про це з’явилася тільки зараз. «Жертвами» експерименту стало сімсот тисяч користувачів Facebook.

В ході експерименту проводилися маніпуляції з новинними фідами, покликані визначити емоційну реакцію користувачів на інформацію з негативним чи позитивним відтінком. Самі ж користувачі про те, що вони стали учасниками експерименту, нічого не знали.

Проведенням дослідження мережа займалася в тісній співпраці зі спеціалістами Корнельського та Каліфорнійського університетів у Сан-Франциско. Мета дослідження полягала у з’ясуванні того, чи впливає емоційне забарвлення новинних фідів на поведінку користувачів у соцмережі.

У відповідь на критику та обурення користувачів, у Facebook відповіли, що в ході експерименту не було потреби використовувати особисті дані, тож і експеримент не був пов’язаний з чиїмись конкретними аккаунтами.

Однак такий підхід викликав незадоволення серед Інтернет-користувачів, яких неабияк хвилює, до чого ж врешті-решт можуть привести такі-ось секретні експерименти.

Джим Шерідан,член британського уряду, навіть зажадав провести спеціальне розслідування стосовно експерименту Facebook, оскільки вважає, що слід видати низку законів, які могли б захистити громадян від подібних експериментів.

Справа в тому, що використовуючи матеріали з особистого життя людей, соціальна мережа зможе маніпулювати настроями людей у сфері політики і в інших життєво важливих областях.

Втім, інші фахівці вважають, що експеримент Facebook не йде всупереч закону й ніякої загрози в собі не таїть.

Якщо врахувати те, що Facebook час від часу експериментує зі своїм новинним фідом, а також умови угоди, які ми підписуємо при реєстрації на сайті, нічого протизаконного дослідження не несе. Та й його результати не можна назвати якимись особливими, пояснює професор Кетрін Следж Мур з університету Елмхерста в штаті Іллінойс.

Всього мимовільними учасниками експерименту стало 689 000 користувачів Facebook, а проводився він в 2012 протягом семи днів.

В рамках експерименту вчені намагалися визначити ступінь емоційності, до якого схильні люди у своїх новинних фідах.

Результати виявилися досить очікуваними: люди, які отримують менше негативу в новинній стрічці, залишають менше негативних постів. Ті ж, які отримують більше позитиву, дарують позитив іншим.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.