Морський змій з двома головами Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.08.2009 15:31 · Розділ: Природа

Отруйна морська змія навчилася обманювати хижаків, видаючи свій хвіст за другу голову. Таке припущення висловив Арне Расмуссен з Датської академії образотворчих мистецтв за результатами вивчення в Індонезії поведінки морського крайта (Laticauda colubrina). Незважаючи на те, що крайти отруйні, вони залишаються вразливими перед цілою низкою хижаків, в тому числі акул і птахів. Вчені вважають, що це і стало причиною "двоголової мімікрії".

Фото взяте з сайту en.wikipedia.org
Фото взяте з сайту en.wikipedia.org

Расмуссен з колегами помітили ілюзію випадково, спостерігаючи, як змії плавають між коралами в пошуках їжі. Розглядаючи одну з істот, Арне побачив, як її хвіст перетворюється в пащу. Змія спеціально імітувала своїм хвостом рухи голови.

Фото взяте з сайту nzetc.org
Фото взяте з сайту nzetc.org

Дослідники вважають, що вона тим самим, з одного боку, хоче показати, ніби у неї дві голови, а отже, подвійна порція отрути. З іншого, - видаючи хвіст за голову, крайти бережуть більш цінну частину тіла. Свою гіпотезу Расмуссен з колегами спробували довести, спостерігаючи інші морські види крайтів з музейних колекцій в Парижі, Берліні й Копенгагені, а також під час експедиції на Соломонові острови. Однак поки що на 100% вчені не впевнені - необхідні подальші дослідження.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу