Француз два місяці харчувався їжею зі смітника, щоб продемонструвати світові свій протест Автор: lesya · Опубліковано: 27.06.2014 20:36 · Розділ: Суспільство

У світі мільйони людей голодують, в той час як ми, навіть не замислюючись, викидаємо їжу на смітник. Такий стан речей для багатьох є неприйнятним, і люди йдуть на різні авантюри, щоб привернути увагу суспільства до цієї проблеми.

Недавно, для прикладу, один француз протягом двох місяців харчувався їжею, яку він добував зі сміттєвих баків. У такий спосіб хлопець висловив протест проти споживацтва сучасного суспільства, яке приводить до того, щ добра третина продуктів харчування відправляється на смітник. Тоді як їх могло б вистачити для того, щоб прогодувати населення країн третього світу.

Ім’я сміливого й відважного француза - Батіст Дебанш. Він доставав їжу зі смітників не лише Франції, але й інших країн, оскільки на час протесту вирішив подорожувати Європою на велосипеді. Батіста насамперед цікавили сміттєві баки, розташовані біля ресторанів та продуктових магазинів, адже саме тут і справді було чим поживитися.

Акція, спрямована на привернення уваги громадськості до нераціонального використання їжі, що мала показати, скільки незіпсованих продуктів харчові компанії просто викидають на смітник, отримала назву «Світовий голод».

Дебанш розповів, що під час подорожі був шокований, коли, відкриваючи кришку чергового сміттєвого баку, виявляв там стільки картоплі, фруктів та йогуртів. До речі, француз звернувся до представників супермаркетів з просьбою віддати йому продукти, які вони збираються викинути, але в більшості міст отримував відмову. Лише десять відсотків магазинів погодилося допомогти експериментатору. Решта ж воліли викинути продукти на смітник, аніж віддати його до рук зголоднілої людини.

Голод в Африці косить життя, а ми не цінуємо того, що маємо (фото з сайту mirmix.com)
Голод в Африці косить життя, а ми не цінуємо того, що маємо (фото з сайту mirmix.com)

Чому супермаркети не хочуть віддавати продукти задарма? Справа втому, що така політика вважається шкідливою для бізнесу, тож і баки з продуктовими відходами часто замикають та обносять колючим дротом, щоб до продуктів ніхто не зміг дістатися...

Починаючи з квітня цього року хлопець проїхав територію Франції, перетнув Люксембург та Бельгію, завітав у Нідерланди, побував у Німеччині та Чехії. І всюди одне і те ж: супермаркетам заборонено роздавати продукти безкоштовно. Свій шлях француз-експериментатор планує завершити у Варшаві.

Джерело: http://u-news.com.ua

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.