Ізраїльська преса намагається з'ясувати, де знаходиться рай Автор: lesya · Опубліковано: 27.06.2014 16:03 · Розділ: Суспільство

Недавно у пресі Ізраїлю знову піднялося питання стосовно того, де ж розташовується земний рай: є особи, які вважають, що земля обітована знаходиться в Нідерландах.

Ця теорія виникла не тепер, а ще в епоху Відродження, однак до цього часу є вчені, які вважають, що земля обітована знаходиться саме на території сучасної Голландії.

Один з журналістів популярного видання Haaretz Хадід Діаб зазначив, що, скоріше за все, ізраїльтяни все сплутали, й земля обітована знаходиться зовсім не там, де вони гадають. Насправді ж вона розташовується на відстані кількох тисяч кілометрів на північний схід - в Нідерландах і Бельгії.

Дослідник Йоганн Горопій Бекан був переконаний, що саме на території цих країн і знаходився Рай на Землі. Саме тут, за його твердженням, і відбулося чимало біблійних сюжетів. Лінгвіст-аматор і досить успішний лікар, Бекан жив у шістнадцятому столітті. За його словами, Едем знаходився в Антверпені, а його перші мешканці, Адам та Єва, розмовляли місцевим діалектом голландської мови.

Які аргументи вчений наводить на користь своєї теорії? Насамперед, лінгвістичні: використовуючи місцевий діалект голландської мови, Бекан зумів пояснити походження імен перших людей. Так, на його думку ім’я першого чоловіка Адама походить від лексеми Haat-Dam, що означає «гребля від ненависті», а ім’я Єва походить від Eeuw-Vat, що перекладається як «вічна бочка». В аналогічний спосіб вчений пояснив походження імен Каїна, Авеля, Ноя та інших біблійних персонажів.

Голландія... Ну чим не рай?.. (фото з сайту www.sad.ru)
Голландія... Ну чим не рай?.. (фото з сайту www.sad.ru)

Попри те, що ці пояснення виглядають досить кумедними і безглуздими, Бекан вважав їх цілком очевидними. Втім, саме він став одним із перших, хто помітив спорідненість та спільне походження індоєвропейських мов. У вченому світі Бекана навіть називають піонером порівняльної лінгвістики, тож, ймовірно, якась істина у його поясненнях етимології біблійних імен і є.

До речі, схожа теорія про розміщення раю на землі є у британців. Її автор – особистий секретар Олівера Кромвеля Джон Садлер. Ця теорія навіть отримала назву «британський ізраїлізм». Згідно з нею, рай розташовується на території Британії.

Однак теолог К.Т. Даймонт ще в 1933 році зауважив, що автори теорії просто-на-просто зробили з Біблії настільний посібник національної манії величі…

Очевидно, щось схоже має місце і в Нідерландах.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.