Незвичні речі, які можна зробити зі старих пластикових пляшок Автор: lesya · Опубліковано: 27.06.2014 14:15 · Розділ: Екологія

Проблема утилізації пластикової тари перед сучасним суспільством постала досить гостро. Ми щодня використовуємо мільйони пляшок, а на їх «перетравлення» знадобиться від п’яти століть до тисячі років. Нагромадження пластикової тари тільки збільшуються, і наша планета загрожує перетворитися на суцільний гігантський смітник.

Втім, люди, стурбовані масштаби проблеми, шукають альтернативні рішення, які дозволяють використовувати пластикові пляшки повторно. Так, з використаних пластикових пляшок будують будинки та господарські приміщення, виготовляють прикраси та навіть роблять човни. Але є й інші – набагато оригінальніші - способи утилізації пластикових пляшок.

Так, один винахідливий китаєць за допомогою порожньої пластикової тари забезпечує потреби своєї сім’ї в гарячій воді. В більшості випадків, щоб забезпечити свій дім гарячою водою, доводиться купувати бойлер або електричний водонагрівач. Але винахідливий китаєць вчинив по-іншому: він взяв шістдесят шість порожніх пляшок з-під різних напоїв, з’єднав їх між собою нехитрою системою трубок і помістив цю установку на даху власного будинку. За лічені хвилини під впливом променів сонця вода в пляшках нагрівається, і її вистачає для прийняття душу трьом членам сім’ї китайця. Винахід дуже сподобався сусідам, і вони поспішили й собі змайструвати «пластиковий» душ.

Пластиковий душ (фото з сайту http://www.priroda.su/item/820)
Пластиковий душ (фото з сайту http://www.priroda.su/item/820)

Ще оригінальніше підійшов до справи Річі Сова (Richie Sowa), що вирішив збудувати з пластикових пляшок свій власний острівець. Острів він запустив у відкрите море – такі острови свого часу з очерету будували індіанці на острові Тітікака. Всього на будівництво острову Річі витратив двісті п’ятдесят тисяч пластикових пляшок.

Як і годиться, пластикову основу Річі вкрив кількома шарами родючої землі, і висадив тут мангрові дерева, щоб мешканці острову могли сховатися від спеки. Ще він збудував на острові двоповерховий дім, дві водойми, три пляжі, кілька альтанок та спеціальну «сонячну піч» - пристосування, покликане забезпечити потреби острів’ян в електроенергії. Є на острові й біотуалет.

Острів з пластикових пляшок(фото з сайту http://www.priroda.su/item/820)
Острів з пластикових пляшок(фото з сайту http://www.priroda.su/item/820)

Все це тримається купи завдяки спеціальній конструкції. Поверх пластикових пляшок британець настелив фанеру і бамбук, а зверху - шар піску та ґрунту. Такий острів може собі збудувати кожен – головне, щоб велика водойма була поряд…


Інші новини розділу