Студент подав позов на Голлівуд, звинувативши його в плагіаті Автор: lesya · Опубліковано: 26.06.2014 21:55 · Розділ: Кіно

З розповсюдженням Інтернету проблема авторського права та плагіату набула небувалого загострення: інформація копіюється, передруковується тисячами і мільйонами екземплярів, і часто відшукати автора тієї чи іншої думки просто неможливо. В результаті зросла кількість судових позовів та суперечок стосовно авторських прав.

Не обходиться й без курйозів: недавно один американець, колишній студент, подав до суду на голлівудські кіностудії, звинувативши їх у безсоромній крадіжці кількох ідей для своїх фільмів.

Свого часу молодик навчався в лос-анджелеській школі кіно, і, як він стверджує, представники відомих голлівудських кіностудій «позичили» в нього кілька ідей, які він розвивав у своїх роботах. В результаті їхні фільми стали блокбастерами, вони заробили мільйони доларів, а сам автор, він же колишній студент, не отримав ані слави, ані цента доходу.

Тепер Константино Базель намагатиметься переконати суддів в тому, що сюжети кількох високобюджетних голлівудських кінопроектів засновані на ідеях, викладених у його студентських роботах.

Константино навіть розповів дуже дивну історію. Він повідав світові про змову, в якій брав участь і його викладач.

Так, останній у 2011 році продав тексти робіт талановитого хлопця своїм приятелям в Голлівуді. А вони згодом лягли в основу кількох блокбастерів.

Базель подав позов на кілька голлівудських кіностудій, а серед звинувачених режисерів опинився і знаменитий Стівен Спілберг.

Ідеї, взяті зі студентських робіт хлопця, стали основою для таких знаменитих кінофільмів, як «Люди в чорному-3», «Прометей» та «Елізіум: Рай не на Землі». Ці фільми зібрали в прокаті величезні суми: «Люди в чорному-3» - шістсот тридцять мільйонів доларів, «Прометей» - трохи менше, але в цілому теж непогано – чотири сотні мільйонів доларів, а «Елізіум: Рай не на Землі» в цілому приніс його творцям майже три сотні мільйонів доларів.

Однак відшкодування, яке зажадав у голлівудських кінематографістів Базен, явно вище – він захотів два мільярди доларів. Очевидно, хлопець вважає, що саме стільки заробляють сценаристи в Голлівуді.

Голлівудські студії поки що залишили подію без коментарів, однак навряд чи Базель доб’ється успіху в цій складній справі: довести, що та чи інша ідея прийшла першою в голову саме вам, дуже важко, адже серед мільярдів людей на землі точно знайдеться хтось, хто мислить майже як ви.

Джерело: http://www.kinonews.ru/news_43528/

Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.