Вчені виявили діамант завбільшки з Землю Автор: lesya · Опубліковано: 26.06.2014 15:11 · Розділ: Наука

Недавно вченим-астрономам вдалося зробити унікальне відкриття – вони виявили в космосі алмаз завбільшки з Землю. Так, його розміри майже ідентичні розмірам нашої планети.

Цими днями у космосі було виявлено зірку, яка перетворилася на діамант гігантських розмірів. Виявлений космічний об’єкт, як твердять іноземні ЗМІ, належить до класу «білих карликів», і його розміри можна зіставити з розмірами нашої планети.

Спостереження за небесними тілами, в ході яких і було зроблено відкриття, проводилося співробітниками Національної радіоастрономічної обсерваторії NRAO.

За словами астрономів, яким вдалося вивити зірку-діамант, небесне тіло, що потрапило в їхнє поле зору, може вважатися найбільш холодним та найбільш тьмяним у своєму класі. Коротше кажучи, це найхолодніший і найтьмяніший «білий карлик», відомий сьогодні науці.

Що стосується походження зірки, то вчені висувають різні варіанти. Згідно з одним припущенням, в далекому минулому гігантський діамант міг бути аналогом Сонця. Однак це було дуже і дуже давно, адже вік небесного тіла, за попередніми підрахунками астрономів, складає цілих одинадцять мільярдів років. Фактично, зірка-діамант перебуває на завершальній стадії власного життєвого циклу.

Тепер стає зрозумілим, чому зірки зблискують як діаманти (фото з сайту www.infuture.ru)
Тепер стає зрозумілим, чому зірки зблискують як діаманти (фото з сайту www.infuture.ru)

Виявлена астрономами планета має дуже щільну структуру, а основними елементами, що входять до складу її порід, є вуглець та кисень. Під впливом дуже низьких температур, а також інших умов вуглець кристалізувався, і тепер зірка виглядає, як великий діамант.

Як і годиться, астрономи дали назву виявленому недавно небесному тілу - PSR J2222-0137.

До речі, схожі знахідки траплялися астрономам і раніше: три роки тому, в 2011, вони виявили планету, повністю вкриту алмазами. При цьому розміри планети дорівнювали розмірам Юпітера, і вп’ятеро перевищували розміри нашої планети. Однак висока щільність породи цього космічного об’єкта робила його важчим за Землю в три сотні разів.

Якщо б людині вдалося потрапити на цю планету, а потім повернутися з неї додому, діаманти стали б дешевшими, ніж пісок. Але поки що це неможливо, адже планета розташована від нас на відстані чотирьох тисяч світлових років. Її ювелірна вага - десять квінтільйонів карат – ото було б роботи ювелірам, а жінкам радості…

Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=86898

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.