На етикетці одягу відомої марки знайшли благання про допомогу Автор: lesya · Опубліковано: 25.06.2014 23:22 · Розділ: Суспільство

Купуючи чергову обновку, ми якось не дуже замислюємося над тим, ким і в яких умовах вона була зшита: ми платимо гроші, бажаючи отримати відповідну якість, а те, як і хто виробляє вбрання, нас мало цікавить, головне, щоб для здоров’я шкоди не було.

Та насправді наш одяг шиють люди, і часто шиють в пекельних умовах. І якщо б ми хоч на мить замислилися над тим, що їм іноді доводиться витерпіти, то, може б, з більшою повагою ставилися до власного гардеробу.

При цьому людською працею зловживають не лише невеликі компанії, зажерливі власники яких готові на все заради збільшення власних прибутків, але й знамениті бренди, яким, здавалося б, нема чого шкодувати коштів на оплату праці. Але так тільки здається: недавно одна британка, купивши в магазині сукню знаменитого бренду, відшукала на ній прохання про допомогу.

Жінка придбала сукню у фірмовому магазині бренду Primark в Уельсі. І ось на ярлику сукні вона знайшла дивне послання. Прийшовши додому і ще раз глянувши на покупку, жінка побачила на вшитій етикетці напис наступного змісту: «Мене змушують працювати з останніх сил». Британка переконана, що послання залишили працівники фабрики з виробництва одягу.

Жінка вирішила, що залишати все, як є, не годиться, й звернулася до керівництва фірми. Але її звернення абсолютно ніякої реакції не викликало, й тоді британка звернулася за допомогою в валлійську пресу. Журналісти, як відомо, народ на словечко гострий, і вже зовсім скоро історія набула широкого розголосу, викликавши гострі дискусії серед місцевої громадськості. Керівництво бренду Primark після цього вже не могло залишити інцидент без уваги.

Як заявили керівники компанії, вони розпочали внутрішнє розслідування, щоб з’ясувати, в яких же умовах працюють співробітники компанії. Представники компанії заявили, що вони пильно стежать за умовами праці робітників, зайнятих пошиттям вбрання.

До речі, це вже не перший випадок такого роду. Два роки тому, в 2012 році, одна американка, придбавши через Інтернет набір прикрас для Хелловіна, виявила у коробці дивну записку. Її написали китайські ув’язнені, що працювали в жахливих умовах і благали про допомогу. Послання, за твердженням американки, було сповнене відчаю.

Засуджені китайці просили кожного, хто прочитає послання, звернутися до правозахисників та розповісти цілому світові, що їх утримують в трудових таборах, змушуючи стояти біля верстата по п’ятнадцять годин на день без вихідних.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.