Німецький учений вирішив заморозити себе на півстоліття Автор: lesya · Опубліковано: 25.06.2014 17:34 · Розділ: Наука

Наука не стоїть на місці, і сьогодні людство навчилося тому, про що кілька століть тому й подумати не могло б. Так, хіба могли мріяти наші предки про польоти в небі, Інтернет чи, скажімо, мобільний зв’язок? Напевне, ні.

Так і з нами: те, що нам здається неможливим, нашим нащадкам може видаватися банальною повсякденністю.

Очевидно, розраховуючи на якісь кардинальні зміни, принаймні, у медицині, і зважився на свій експеримент один лікар з Німеччини. Літній Клаус Самеса вирішив заморозити своє тіло на півтора століття, щоб десь у 2164 році бути оживленим. За інформацією медиків, що допомагатимуть Клаусу втілити його затію в життя, тіло лікаря зберігатиметься замороженим до того часу, поки людство не навчиться оживляти заморожені клітини.

На сьогоднішній день професорові виповнилося сімдесят п’ять років. І замість того, щоб перетворитися на трухлявого старого, що доживає віку перед телевізором, він вирішив скористатися останнім шансом, яких дарує йому доля, цим самим прислужившись людству: може, саме його тіло дозволить наступним поколінням зробити якесь революційне відкриття.

Німецький професор заморозить себе на півтора століття (фото з fanparty.ru)
Німецький професор заморозить себе на півтора століття (фото з fanparty.ru)


Літній професор уже підписав контракт з американською організацією Cryonic Institute, яка зобов'язалася зберегти його тіло в надрах власних лабораторій.

Згідно з контрактом, тіло Самеса охолодять до мінус 196 градусів – саме при цій температурі живі організми впадають в анабіоз. Після того, як медики зафіксують смерть мозку, тіло замороженого професора помістять в ящик з льодом і перевезуть до США. А вже в американських лабораторіях з вен професора відкачають кров, заливши натомість фізіологічний розчин, який при подальшому заморожуванні тіла затвердне.

Зараз сімдесятип’ятирічний професор вже оплатив компанії Cryonic Institute суму в двадцять одну тисячу євро – за зберігання його тіла в замороженому стані. Тепер йому належить оплатити ще й витрати на транспортування тіла з Німеччини до США.

Коментуючи своє украй відважне рішення, вчений зазначив, що знає, що робить. Від смерті не втечеш, а у замороженого тіла завжди є шанс на друге життя. Клаус висловив сподівання, що через сто п’ятдесят років розвиток кріоконсервації дійде до того рівня, який дозволить медикам «воскрешати» заморожені тіла.

Джерело: http://www.m24.ru/articles/48084

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.