Вчені з'ясували, що чоловіки більш емоційні, ніж жінки Автор: lesya · Опубліковано: 24.06.2014 23:49 · Розділ: Наука

Чоловіки емоційніші, ніж жінки (фото з сайту www.tylinova.com)
Чоловіки емоційніші, ніж жінки (фото з сайту www.tylinova.com)

Вельми цікавого висновку в процесі проведення чергового дослідження дійшли американські вчені: вони з’ясували, що чоловіки, яких ми звикли вважати дещо черствими, є емоційнішими за жінок, що, як вважається, ллють сльози з найменшого приводу. В дослідженні вчених взяло участь всього тридцять осіб, та все ж отримані результати заслуговують на увагу.

Так, хоча чоловіки й не плачуть, вони є більш емоційні, ніж представниці прекрасної статі. Дослідження проводилося під керівництвом невропатолога Девіда Льюїса (David Lewis). Учасниками дослідження стали чоловіки та жінки, у яких є діти – п'ятнадцять представників чоловічої статі і п’ятнадцять представниць прекрасної половини людства.

Далі учасникам експерименту продемонстрували серії зображень, розділені на чотири категорії: щасливі, смішні, хвилюючі та зворушливі. І поки піддослідні розглядали зображення, вчені спостерігали за реакцією їхнього організму за допомогою електродів, прикріплених до пальців.

Отримані результати вчені піддали аналізу. В результаті виявилося, що чоловіки трохи емоційніше відреагували на щасливі, смішні та хвилюючі зображення, ніж жінки. Та коли їм продемонстрували ролик зворушливого змісту, який демонстрував, як солдат повертається з війни і возз’єднується з донькою, їхня реакція була більш емоційною аж удвічі.

Далі вчені запропонували піддослідним оцінити рівень власних емоцій, пройшовши спеціальне анкетування.

Дані анкетування говорили про те, що жінки зреагували емоційніше на все побачене. Але фізіологічні реакції свідчили про протилежне. Коротше кажучи, вченим вдалося розвінчати міф про чоловічу черствість.

«В наш час гендерні стереотипи про стійких чоловіків та емоційних жінок підтримуються засобами масової інформації. Зрештою, і саме суспільство схильне спрощувати і перебільшувати відмінності між чоловіками і жінками, зосереджуючись на доказах, що зміцнюють існуючі гендерні стереотипи, - пояснює невропатолог Девід Льюїс. - Однак наше дослідження доводить, що чоловіки емоційніші жінок, проте вони менш охоче висловлюють свої почуття через тиск з боку суспільства. Таким чином, хоч хлопці й не плачуть, в глибині душі вони більш емоційні, ніж представниці прекрасної половини людства».

Джерело: http://fedpost.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.