В Києві живий ланцюг возз’єднав лівобережну та правобережну Україну Автор: Lussilda · Опубліковано: 22.01.2009 13:56 · Розділ: Суспільство

Сьогодні Україна відзначає 90-ту річницю з дня проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. З нагоди свята українці об’єднали правий та лівий берег Дніпра «живим ланцюгом».

Президент України Віктор Ющенко разом із високопосадовою делегацією в четвер зранку на честь свята поклали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському. Про це повідомила прес-служба Голови держави.

Участь в церемонії також взяли Голова Верховної ради України Володимир Литвин, секретар РНБО Раїса Богатирьова, віце-прем’єр-міністр Іван Васюник, київський мер Леонід Черновецький, члени уряду, депутати та громадські діячі.

Пізніше в Київському Будинку вчителя (раніше там знаходилася Центральна Рада) за участі Президента та інших посадових осіб розпочалося урочисте зібрання з нагоди 90-ї річниці проголошення Акта Злуки.

На сьогодні ще заплановано візит Голови держави до Батурину, де Президент має взяти участь в міроприємствах на території Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко привітала український народ з Днем Соборності, повідомляє прес-служба секретаріату Кабінету Міністрів України.

«Сьогодні ми як ніколи повинні бути єдиними. Саме так ми переможемо всі кризи і зробимо Україну сильною і багатою європейською державою», - йдеться в привітанні Тимошенко.

А ще з самого ранку в Києві на мосту Патона українці об’єднали правий та лівий берег Дніпра «живим ланцюгом». Після цього усі дружно виконали Гімн України. Весь день на березі Дніпра стоятиме почесна варта біля інформаційного банера і 30-метрового прапора України. Як коментують організатори акції, це символічне об’єднання відбулося «на знак усвідомлення себе єдиним, сильним та самосвідомим українським народом».

Нагадаємо, що в Україні громадськість вперше широко відзначила день Злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1990 року, коли люди, взявшись за руки, вишикувалися у багатокілометровий «живий ланцюг» від Києва до Львова.

А основні святкування відбудуться по всій Україні. Зокрема в Києві на Софіївському майдані запланований концерт народного артиста України Тараса Петриненко і хору "Гомін".

Історична довідка:

22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.

Але, у зв’язку із складною міжнародною та внутрішньою ситуацією, адміністративні органи УНР та ЗУНР продовжували діяти незалежно, вони так і не змогли домовитися. Тому молода держава проіснувала лише 175 днів.

Офіційно День Соборності в Україні відзначають з 1999 року за Указом Президента України Леоніда Кучми.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.