Австралійці запропонували виготовляти цеглу з вуглекислого газу Автор: lesya · Опубліковано: 23.06.2014 12:23 · Розділ: Цікаві факти

Новітні технології проникли в усі сфери нашого життя, включаючи і сферу будівництва. З кожним днем в реальність втілюються нові проекти, спрямовані на будівництво суперсучасного житла, яке б дозволяло нам жити у злагоді з природою. З’являються нові будівельні матеріали, створення яких ще кілька років тому людству видавалося неможливим.

Однією з найпопулярніших тенденцій у виробництві будматеріалів сьогодні є екологічність продукції. Так, в умовах, коли людство в процесі життєдіяльності завдає неймовірної шкоди екології, ставлячи під загрозу подальше існування життя на планеті Земля, питання екологічності стає особливо актуальним. При чому вітаються як новаторські підходи до самого процесу виробництва, наприклад, використання в ході виробництва альтернативних джерел енергії, так і використання екологічно чистої сировини, яка підлягає переробці чи природньому розкладанню.

Фото з сайту nowaday.biz
Фото з сайту nowaday.biz

Зміни торкнулися практично всіх матеріалів. На зміну традиційному жидкому бетону, цена на який сьогодні залишається найбільш привабливою для забудовників, прийшли бетонні суміші, виготовлені із зовсім неочікуваних матеріалів. Так, є бетон, виготовлений з висушених морських водоростей – незважаючи на такий, здавалося б, хисткий матеріал, цей бетон характеризується підвищеною міцністю і стійкістю.

Ще один незвичний вид будівельних матеріалів – бетон, здатний самовідновлюватися завдяки діяльності спеціальних бактерій. Ці бактерії містяться у спеціальних капсулах, вони активно розмножуються і цим самим заповнюють мікротріщини, що утворюються в бетонних конструкціях.

Та все ж найбільш незвичним на сьогоднішній день будівельним матеріалом є цегла, виготовлена з… вуглекислого газу. Винайшли технологію австралійці, представивши її світові ще восени минулого року.

Так, стурбовані проблемою глобального потепління австралійці вирішили відшукати ефективний спосіб виготовлення вуглекислого газу. Суть їхньої технології полягає у перетворенні газу в твердий стан. Газу надаватимуть форму цеглин, і його зможуть широко використовувати у виробництві. Перший завод, що займатиметься перетворенням вуглекислого газу в будівельну цеглу, з’явиться в Ньюкасл-апон-Тайні. Він почне функціонувати в 2017 році.

В процесі виробництва низькосортні мінерали змішуватимуть з виловленим на ТЕС вуглекислим газом, в результаті чого він перетворюватиметься на тверду речовину, що стане основою цегли, до речі, надзвичайно міцної і стійкої.


Інші новини розділу