Вчені розгадали таємницю "Блакитної кімнати" Пабло Пікассо Автор: lesya · Опубліковано: 20.06.2014 12:35 · Розділ: Культура

Після багаторічних досліджень мистецтвознавцям врешті-решт вдалося розгадати таємницю «Блакитної кімнати» - картини, написаної знаменитим художником Пабло Пікассо. Виявляється, весь цей час під картиною Пабло переховувався ще один шедевр, створений рукою геніального митця.

Обидві картини на даний час зберігаються у вашингтонському музеї «Колекції Філліпса». Ретельно вивчаючи картину, вчені виявили, що під знаменитим зображенням знаходиться ще одне нікому невідоме зображення якогось бородатого чолов’яги в жакеті та краватці-метелику. Той сидить, підперши головою рукою, а на його пальцях видніються три великі персні.

Тепер мистецтвознавці, які твердять, що виявлений портрет – також робота Пікассо, намагаються з’ясувати, хто ж зображений на полотні. І в них уже появилися версії. Згідно з однією, на картині Пікассо зобразив паризького торговця Амброуза Вілларда. Той перепродував твори мистецтва і став першим організатором виставки робіт художника. Те, що саме кисті Пабло Пікассо належить виявлений під шаром фарби портрет бородатого незнайомця, допоміг встановити технічний аналіз, проведений спеціалістами.

Що ж стосується «Блакитної кімнати», то її було написано в 1901 році. Полотно належить до так званого «блакитного періоду» творчості Пабло.

До речі, перші припущення того, що під «Блакитною кімнатою» «переховується» якесь інше зображення, з’явилися шість десятиліть тому. Ще всередині минулого століття уважні мистецтвознавці помітили, що мазки в деяких частинах полотна випадають із загальної структури композиції. Втім, оскільки тодішні методи не дозволяли дослідити це питання без знищення полотна, припущення так і залишалися припущеннями.

І лише у 2008 році американські дослідники провели інфрачервоний аналіз полотна, в результаті чого отримали нечітке зображення виявленої тепер картини. Їм знадобилося ще кілька років, щоб портрет незнайомця набув чітких обрисів.

Як твердять вчені, Пабло полюбляв малювати на використаних полотнах. Його знаменита картина «Прасувальниця», що зберігається в музеї Гуггенхайма, приховує під собою портрет іншого вусатого чоловіка.

Та й не лише Пікассо накладав картини одна на одну. Таку практику використовував інші знамениті художники, серед яких Вінсент Ван Гог і Франсіско Гойя. Власне, сучасні методи дослідження дозволяють виявити картини, що переховуються під знаменитими полотнами.

Джерело: http://www.topnews.ru/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?