6 помилок учнів при підготовці до ЗНО Автор: lesya · Опубліковано: 20.06.2014 11:16 · Розділ: Освіта

Фото з сайту ucpa.com.ua
Фото з сайту ucpa.com.ua

Цьогорічне тестування з іноземних мов вже пройшло, і багато учнів, на превеликий жаль, залишилися незадоволені результатами. Хтось, можливо, розгубився, хтось просто проігнорував необхідність готуватися до іспиту. Та були серед незадоволених і учні, які нібито й до тестування готувалися ретельно, й шкільну програму дбайливо студіювали, та все ж досягти очікуваних результатів їм не вдалося й наполовину. Чому? Та тому, що при підготовці до ЗНО вони припустилися низки помилок.

Добре, якщо вам фінанси дозволяють найняти репетитора: на сайті http://repetitory.com.ua можна знайти кваліфікованих спеціалістів з багатьох предметів, які за короткий час допоможуть не лише освоїти новий матеріал, але й систематизувати здобуті раніше знання, упорядкувати хаотичну інформацію, що в результаті суттєво підвищить успішність учня на ЗНО. Але не у всіх є можливість оплатити послуги приватного учителя, а дехто просто принципово відмовляється від такої методики навчання, вважаючи, що учень повинен вчитися самостійно.

Спеціалісти вирішили розповісти, яких помилок найчастіше припускаються учні, готуючись до іспиту без сторонньої допомоги. До «забороненого» списку увійшло шість речей, який робити не варто:

1. Займатися вночі. Навіть якщо ви у такий спосіб хочете урвати більше часу на вивчення матеріалу за рахунок скорочення часу сну, нові знання просто не захочуть лізти в голову: втомлені і невиспані мізки відмовляються працювати навіть у півсили. Не варто вчитися вночі, а потім відсипатися вдень, навіть якщо ви запекла сова: наш мозок вбирає нову інформацію в першій половині дня, і це слід використовувати при підготовці.

2. Працювати без перерви категорично не рекомендується: через три години концентрація нашої уваги знижується на 25%. Однак і п’ятнадцятихвилинні перерви щогодини, як рекомендують деякі спеціалісти, знижують процес запам’ятовування. Найкращий варіант – розбити матеріал на невеликім завершені логічно частини, і після кожної такої частини робити перерву. Сам же навчальний відрізок розрахуйте на півтори-дві години.

3. Повторювати нерухомо. Якщо ви повторюєте матеріал, то в цей час паралельно можете зайняти себе чимось іншим. Прогуляйтеся парком чи зробіть зарядку. До речі, навіть якщо ви раніше зарядки ніколи не робили, почніть саме зараз: аеробні вправи, як з’ясували медики, суттєво підвищують нашу увагу. А щоб не витрачати дорогоцінний час дарма, під час виконання фізичних вправ ви можете повторювати вивчений раніше матеріал.

4. Читати в тиші. Здавалося б, в тишині нам працюється куди легше, адже нема ніяких відволікаючих факторів. Але багатьом людям просто необхідний звуковий фон. Та й до процесу вивчення варто залучати всі органи чуття. У випадку з іноземною паралельно увімкніть музику на мові, яку вивчаєте: так процес засвоєння проходитиме куди ефективніше.

5. Уникати зубріння теж шкідливо, адже у випадку з іноземною нам просто необхідно багаторазово повторювати ті чи інші слова й звуки, щоб наш мовний апарат до них звик.

6. Адаптовані тексти – якщо й не вороги, то явно не найкращі друзі школяра, що готується до здачі ЗНО. Вони спрощені і легкі для розуміння, та все ж найбільш ефективні тести, в яких 20% лексики незрозумілої. Такі тексти займуть більше часу, але словниковий запас ви здобудете куди більший.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.