Як створити безпечний пароль Автор: lesya · Опубліковано: 19.06.2014 12:19 · Розділ: Цікаві факти

Фото з сайту wpcafe.org
Фото з сайту wpcafe.org

Як твердить статистика, переважна більшість користувачів Інтернету в цілому світі для авторизації на різноманітних сайтах вибирають в якості пароля комбінації, легкі для запам’ятовування. Втім, те, що легко запам’ятати вам, легко розгадати й Інтернет-злочинцям, тому якщо ви не хочете, щоб ваша особиста інформація чи переписка стали надбанням громадськості, вибирайте для захисту персональних даних складні паролі.

Не варто йти за більшістю і вибирати найпопулярніші паролі, які грабіжники зламують, як суху тріску: 1234, qwerty і password зі списку потенційних кодів викиньте взагалі. Не слід в якості паролю вибирати власне ім’я чи прізвище, а також номер телефону – зазирнув у телефонную базу Санкт-Петербурга, і все: рахуйте, що ваш пароль розкрито.

А багатьох неприємностей можна було б уникнути, дотримуючись кількох простих правил.

1. Складаючи пароль, використовуйте не слова, а комбінацію літер та цифр. Якщо ви використовуватиме ще й велику та малу букву, то це тільки додасть надійності комбінації. Щоб набір букв було легше запам’ятати, придумайте якесь слово і наберіть його на англійській розкладці українськими літерами: наприклад, слово «наприклад» можна передати як «yfghbrkfl». Та все одно такий пароль краще доповнити цифрами – не номером телефону чи датою народження.

2. Якщо паролі для вас особливо важливі, намагайтеся змінювати їх якомога частіше, можна навіть раз на місяць.

3. Чим більше символів, тим надійніший пароль – візьміть собі це правило на озброєння і запам’ятайте, що безпечний пароль повинен містити не менше восьми символів.

4. Якщо умови сайту дозволяють, використовуйте в паролі розділові знаки та спеціальні символи.

5. Не користуйтеся одним паролем для кількох сайтів, адже зламавши один код, зловмисник отримає доступ до всіх ваших акаунтів без особливих труднощів та зусиль.

6. Навіть якщо вашим комп’ютером ніхто не користується, намагайтеся пароль не записувати, а запам’ятати. Якщо ж це надто складно, то використовуйте для запам’ятовування фразу, перші слова та цифри якої можуть бути паролем. Наприклад: «Свій перший вірш я написала в 8 років»: пароль - спвянв8р.

Які ж символи можна вважати табу при створенні паролів? Їх теж є кілька:

1. Це, як уже зазначалося вище, загальновідомі особисті дані, такі як ініціали, номери телефонів, клички домашніх тварин тощо.

2. Не використовуйте одноманітних комбінацій, що складаються тільки з цифр або тільки з літер.

3. Уникайте будь-якої інформації, яка б асоціювалася з вашою особистістю. Якщо ви художник, не варто вписувати тематичні слова в пароль.

4. Щоб зробити пароль складнішим, використовуйте невеликі хитрощі. Наприклад, частину слова напишіть у великому регістрі, решту в малому, підкресліть кілька букв та додайте до всього кілька цифр.


Інші новини розділу