"Вухо диявола" виявили під Іркутськом Автор: lesya · Опубліковано: 18.06.2014 23:29 · Розділ: Події у світі

Забобонні росіяни, напевне, місця собі не знаходять, в уяві малюючи страшні картини: кількома днями раніше в районі Іркутська було виявлено «вухо диявола» - золотий самородок, який, як переконані деякі, прогнозує чимало нещасть.

Об’єкт і справді заслуговує називатися загадковим – починаючи від того, як його знайшли, і закінчуючи іншими характеристиками.

Золотий злиток було виявлено в Бодайбинському районі Іркутської області на родовищі «Угахан», і його поява на території рудника викликає чимало запитань.

По-перше, спеціальне обладнання, яке призначене відсіювати дорогоцінні метали від сторонніх домішок (насамперед, від гальки і сміття), прийняло золотий самородок за звичайний камінь і викинуло. Не побачили нічого особливого в шестикілограмовому «камені» і працівники родовища, які також не звернули уваги на знахідку. І лише згодом, коли один робітник вирівнював відвал, було помічено, що «камінь» - це зовсім не камінь, а кусень золота.

На цьому дивовижні таємниці самородка тільки починаються. Місцеві робітники одразу звернули увагу на дивну форму об’єкта – своїми контурами самородок скидався на загострене вухо – таке, яке малюють демонам та нечистим, отож його одразу охрестили «вухом диявола». Та й виявили самородок не будь-коли, а в п’ятницю тринадцятого!!!

Австралійський самородок вагою в п'ять з половиною кілограмів (фото з сайту clubklad.ru)
Австралійський самородок вагою в п'ять з половиною кілограмів (фото з сайту clubklad.ru)

Не менш зловісною виявилася і вага знахідки: вона склала 6664 грами, а три шістки, як відомо, вельми моторошний знак…

Шестикілограмовий самородок не міг залишитися непоміченим – така вага і розміри – велика рідкість. Фактично, «вухо диявола» стало найбільшим самородком, який коли-небудь видобували в Бодайбинському районі. Його було виявлено на території нового родовища, яке має небагато золотої руди в породі. Втім, фахівці твердять, що десь поблизу має бути ще один самородок, оскільки їх практично ніколи не знаходять по-одному.

Такий самородок - велика рідкість (фото взято з сайту zolotodb.ru)
Такий самородок - велика рідкість (фото взято з сайту zolotodb.ru)

До речі, в минулому році трохи менший – п’ятикілограмовий - самородок було виявлено в Австралії. Тоді цей досить великий природній шматок дорогоцінного металу викликав справжній ажіотаж та навіть золоту лихоманку.

Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=86546

Інші новини розділу