Мобільні телефони знижують якість сперми Автор: lesya · Опубліковано: 18.06.2014 12:37 · Розділ: Мобільний зв’язок

Фото з mama.ru
Фото з mama.ru

Поява мобільних телефонів докорінно змінила наше суспільство, а їх доступність взагалі перевернула світ з ніг на голову. І тепер уявити своє життя без мобільника сучасній людині практично неможливо.

Втім, вчені всерйоз стурбовані тим, як мобільні телефони та сигнали, трансльовані стільниковими вишками, впливають на наш організм. Як-не-як, мобільний телефон – це радіоактивне випромінювання, яке, хоч і визнане безпечним, все одно становить потенційну загрозу для нашого здоров’я. Тому вчені не перестають досліджувати це питання.

Недавно було проведене чергове дослідження, результати якого доводять, що мобільні телефоны знижують якість сперми у чоловіків та є однією з головних причин виникнення проблем з фертильністю.

Відповідне дослідження проводилося спеціалістами Ексетерського університету (University of Exeter). Вони вирішили дослідити, чи не чинить поширена серед чоловіків звичка носити мобільники в передніх кишенях штанів негативного впливу на організм, а зокрема, на статеву систему.

В дослідженні вчених «взяли участь» 1492 зразки сперми. Вчені спостерігали за тим, як радіочастотне електромагнітне випромінювання, що йде від мобільних телефонів, впливає на сперматозоїди. Виявилося, що під дією цього випромінювання швидкість сперматозоїдів знижується на 8,1%, а їхня життєздатність - на 9,1%. Тож виходить, що мобільний телефон може суттєво знизити якість сперми.

Втім, говорити, що нижчу «плодючість» чоловіків з мобільними телефонами у порівнянні з чоловіками, в яких цих пристроїв нема, поки що не доводиться. Але дослідження в даній галузі проводити необхідно, тим більше, що в останні роки, коли використання мобільних телефонів стало масовим, якість сперми представників сильної статі загалом суттєво знизилася, і причин цьому явищу дослідники поки що не знайшли.

Власне, проведене дослідження не пояснює зниження рівня народжуваності, а лише демонструє факт впливу випромінювання на якість сперми. І це не означає, що власники мобільних телефонів ні з того ні з сього можуть стати безплідними. Втім, як твердить Фіона Метьюс (Fiona Mathews), ця тема потребує подальших напрацювань.

Коментуючи отримані Фіоною результати, Джеймі Гриф, доктор філософії з нью-йоркської репродуктивної клініки Fertility Center зазначив, що навряд чи він відмовився б від використання мобільного через проведене дослідження. Та все ж якщо ви дбаєте про своє здоров’я і збереження функції продовження роду, краще припиніть носити мобільний в передніх кишенях своїх штанів.


Інші новини розділу

 • Мобільний зв'язок стане безкоштовним?

  Мобільний зв'язок стане безкоштовним? · Anastasia · 21.11.2016 17:44

  Останнім часом вже звичні нам месенджери, такі як Viber, WhatsApp, Massеnger, все більше замінюють мобільні оператори. Пересічному українцю вигідніше зателефонувати безкоштовно, до того ж, звичка просто зайти і перевірити чи, раптом, хтось не написав дається в знаки.


 • Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів

  Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів · lesya · 19.06.2015 17:16

  Регулярний секс настільки ж необхідний для здоров’я людини, як і фізичні навантаження та раціональне харчування. Проблема лише в тому, що через шалений ритм життя, стреси та підвищувану втомлюваність люди стають все рідше займатися сексом.


 • Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом

  Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом · lesya · 17.06.2015 17:34

  На смартфонах та інших мобільний пристроях користувачі зберігають цінну інформацію, яку далеко не завжди хочуть бачити в руках сторонніх осіб. Це і особисті фото та листування, що можуть бути компрометуючими, і доступи до банківських рахунків та карт… З цієї причини розробники мобільних пристроїв і ПК намагаються удосконалити системи захисту, які б перекрили стороннім особам доступ до планшета, комп’ютера чи телефону користувача.

  Здавалося б, нічого складного тут немає: систему паролів ще ніхто не відміняв. Та біда в в тім, що користувачам іноді лінь придумувати складний пароль, та кожен раз при потребі скористатися телефоном вводити складну комбінацію. Лінь настільки, що вони готові ризикувати безпекою пристрою та особистих даних, тільки щоб не використовувати пароль.

  І ось розробники мобільних пристроїв вирішили оснастити свою продукцію новими суперсучасними системами, які дозволяють ідентифікувати користувача за сітківкою ока чи відбитком пальця - словом, за якимись унікальними даними, які сторонні особи не зможуть відтворити.


 • Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів

  Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів · lesya · 12.05.2015 17:51

  Виробник мобільної техніки компанія Sony Mobile Communications недавно представила новий смартфон. Xperia C4, що вийшов на зміну Xperia C3, орієнтований в першу чергу на тих, хто полюбляє робити селфі, а також на любителів вампірів.


 • Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора

  Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора · lesya · 24.03.2015 20:01

  Ми любимо речі, які дозволяють нам економити. А цим користуються великі компанії, які в умовах високої конкуренції пропонують споживачеві акції та знижки, щоб у такий спосіб розширити клієнтську аудиторію.