Росіянин подав до суду на телефонний довідник Автор: lesya · Опубліковано: 18.06.2014 12:08 · Розділ: Події у світі

Розвиток комп’ютерних технологій суттєво спростив наше повсякденне існування. Замість того, щоб просиджувати в бібліотеці, ми знаходимо потрібну інформацію в Мережі; ми більше не просиджуємо перед телевізором в очікуванні улюбленого фільму – куди легше переглянути кінострічку в онлайні в зручний час; ми сказали «ні» громіздким фотоальбомам, що займають купу місця, замінивши їх онлайн-сервісами збереження фотографій; нам лінь іти до відділення банку, щоб переказати гроші чи оплатити комунальні послуги – та й навіщо, як ми робимо це через Інтернет…

Втім, є й інша сторона: розповсюдження особистих даних в Інтернеті відкрило злочинцям і грабіжникам нову сферу діяльності. Так, маючи вашу адресу та номер телефону, прізвище та ім’я, вони за допомогою різних злочинних програм можуть спустошити ваш банківський рахунок, а ви навіть не здогадуватиметеся, де шукати шахрая.

Телефонний довідник містив недозволену інформацію (фото з сайту radymo.com)
Телефонний довідник містив недозволену інформацію (фото з сайту radymo.com)

У даному контексті зрозумілим виглядає обурення одного з мешканців Ангарська, який подав до суду позов на… телефонний довідник.

Так, чоловіка не задовольнило те, що на сайті телефонного довідника в Інтернеті в загальному доступі знаходяться його персональні дані – і це при тому, що дозволу на їхню публікацію він не давав.

Хочете дізнатися, чи ваших даних часом нема в Інтернеті? Заходьте на сайт http://www.rostovphone.ru/ і перевірте, чи нема серед тисячі номерів якоїсь зайвої інформації про вас.

Що ж стосується позивача, то після його звернення до суду інформацію по нього з Мережі було видалено.

Всю інформацію про себе - прізвище, ім'я, по батькові, номер телефону та адресу місця проживання - мешканець Ангарська виявив цілком випадково, зайшовши на сайт одного з телефонних довідників.

Далі чоловік звернувся у відповідні органи, і через деякий час компанія зі США, на яку було зареєстроване доменне ім'я сайту, отримала позов від Роскомнадзору. У позовній заяві стверджується, що американська компанія порушила «права російського громадянина на недоторканність приватного життя, особисту і сімейну таємницю».

Втім, представники компанії до суду не з’явилися, в результаті чого суд визнав діяльність сайту незаконною. Суд зобов'язав американську компанію припинити делегування цього доменного імені, а інформацію про позивача на території Російської федерації поширювати заборонили.


Інші новини розділу