Цікаві факти про телефонні номери Автор: lesya · Опубліковано: 18.06.2014 11:18 · Розділ: Цікаві факти

Фото з сайту ua-ekonomist.com
Фото з сайту ua-ekonomist.com

У повсякденному житті всюди, куди б ми не подалися, нас переслідують цифри. Номер будинку, в якому ми мешкаємо, номер тролейбуса, яким добираємося на роботу… Справді, цифри допомагають хоча б трохи упорядкувати хаос, що панує навколо, роблячи наше життя більш організованим.

Власне, з цифр і складаються номера телефонов, які ми по кілька разів на день набираємо зі свого мобільного, навіть на мить не замислюючись над тим, що ж являють собою звичайнісінькі телефонні номери. Виявляється, з ними пов’язано чимало цікавих фактів.

Телефонні номери було винайдено майже одночасно з виникненням телефонного зв’язку. Та все ж були часи, коли людям спершу доводилося телефонувати операторові, який з’єднував їх з потрібною лінією. І ось у 1879 році в одному з міст, в якому знаходився потужний телефонний центр, спалахнула епідемія грипу, що становила загрозу для телефонного зв’язку в цілому: якщо б кілька операторів занедужали, більша частина міста залишилася б без зв’язку. Тоді й було винайдено систему номерів, яка дозволяла телефонувати за певним номером без звернення за допомогою до оператора.

Далі в життя впровадили іншу систему – систему кодів для міст. З’явилася вона у Сполучених штатах всередині минулого століття і швидко завоювала популярність. Перший код отримав штат Нью-Джерсі – 201. До речі, на території СРСР цю досить зручну систему довго не впроваджували. Ще порівняно недавно для того, щоб зателефонувати в іншу область чи країну, доводилося замовляти переговори на телефонній станції, просити, щоб вас з’єднали з певною лінією, а тоді сидіти й чекати відповідного дзвінка.

Власне, система кодів дозволила нам розпізнавати номери різних країн і міст, а також номери мобільних операторів. До речі, за телефонними номерами ось уже багато років поспіль спостерігається гонитва, як і за автомобільними: є диваки, які готові викласти мільйони за рідкісний телефонний номер.

Так, найдорожчий телефонний номер світу було куплено за 2.7 мільярда доларів, і це був номер 666-6666. Стати власником диявольських цифр вирішив один мешканець Катару. А ось у Китаї за номер 8888-8888 вдалося виручити куди меншу суму – «всього» двісті вісімдесят тисяч доларів.

До речі, в популярних голлівудських фільмах героїздебільшого набирають неіснуючий номер – уявіть, скільки б надокучливих дзвінків надійшло на зазначений номер від запеклих фанатів. Втім, є й винятки: в кінокартині «Брюс всемогутній» використовувався реальний номер 776-2323. Однак після того, як власники номеру звернулися до творців кінофільму зі скаргами, його було замінено на традиційний 555-0123 – справа в тому, що коду 555 не існує.


Інші новини розділу