Вчені збираються вирощувати картоплю на астероїдах Автор: lesya · Опубліковано: 17.06.2014 18:28 · Розділ: Наука

Щороку кількість населення Земної кулі зростає, і вчені з цього приводу дають вельми невтішні прогнози: ще кілька десятків століть, і ресурсів нашої планети не вистачить для забезпечення потреб населення. В результаті було вирішено освоїти інші планети, і першим потенційним місцем для переселення може стати Марс.

Так, вчені в цілому світі планують перетворити Червону планету на місце, придатне для проживання людини, й активно до цього готуються. Трохи раніше вони навіть почали вирощувати на Марсі капусту – щоб забезпечити майбутніх землян-марсіян власною городиною. Однак і цього виявилося недостатньо: недавно було вирішено в якості родючого ґрунту використовувати… астероїди.

Так, один вчений з Вірджинії вирішив на метеоритах вирощувати практично всю городину – від спаржі до картоплі. В ході експерименту він використовував зразки ґрунту, взятого з метеориту. Якщо його експеримент зазнає успіху, то, ймовірно, вирощування рослин в Космосі з області фантастики перейде в реальність. А це дозволить забезпечити їжею космонавтів під час тривалих перельотів з метою пошуку нових планет для колонізації.

Вчений Майкл Маутнер називає себе "астроекологом". Він переконаний, що його амбітний задум стосовно вирощування рослин у Космосі – цілком можливий. Результати його дослідження стануть життєво-важливими для виживання колонії на Марсі.

Згідно з прогнозами експертів, першу людину на Марсі висадять вже до 2030 року. Однак основною проблемою залишається забезпечення «марсіян» їжею, адже для того, щоб доставити на планету всього один кілограм їжі, потрібно двадцять три тисячі доларів. Якщо б колонія могла сама себе забезпечувати продуктами, це суттєво скоротило б витрати землян і пришвидшило процес заселення Червоної планети.

Експеримент Маутнера перебуває на початковій стадії. Поки що вчений тільки створив подобу метеоритного ґрунту, при цьому відсутність кисню та зміна гравітації враховані не були. Однак вчений переконаний, що його експеримент – дуже важливий і стартовий етап досліджень в даній галузі.

За словами Майкла, ґрунт астероїдів та метеоритів містить в собі фосфат, нітрати, і навіть воду, необхідні для вирощування рослин. Тому шанси виростити в Космосі картоплю досить великі.

«Різноманітні ґрунтові бактерії, водорості, спаржі та картопля добре росли в цих астероїдних/метеоритних ґрунтах, а також у ґрунті марсіанських метеоритів», - повідомив Маутнер.

Якщо врахувати розміри астероїдів, то вони могли б забезпечити продуктами харчування трильйони мешканців Сонячної системи.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.