У Європі ожиріння можуть прирівняти до інвалідності Автор: lesya · Опубліковано: 17.06.2014 15:08 · Розділ: Краса і здоров'я

Проблема ожиріння з кожним роком в цивілізованому світі набирає оборотів. Постійна занятість і шалений ритм життя вкупі зі зростаючими доходами населення сприяють зростанню споживання фаст-фуду, а також зростанню кількості їжі, споживаної людьми взагалі.

Це тягне за собою проблему ожиріння, яка останнім часом стала масовою. Часто ожиріння є наслідком інших серйозних захворювань, однак в багатьох випадках воно є причиною недуг. Замкнуте коло, одним словом.

Щоб якось вирішити цю проблему, в розвинених державах Міністерство охорони здоров’я виділяє великі суми на лікування ожиріння. Але результати явно не виправдовують очікувань.

Проблема ожиріння набирає оборотів (фото взято з сайту lesyafit.ru)
Проблема ожиріння набирає оборотів (фото взято з сайту lesyafit.ru)

А тепер у Європі ожиріння можуть прирівняти до інвалідності. На даний час у Данії триває судовий розгляд однієї справи, в центрі якої опинився гладкий чоловік, що доглядав за дітьми.

Справа в тому, що чоловіка звільнили з роботи, і, як твердить позивач, саме через надмірну вагу. Зараз справа перейшла під розгляд Європейського суду вищої інстанції, і якщо він прийме рішення на користь чоловіка, в недалекому майбутньому в Європі ожиріння можуть визнати формою інвалідності.

На даний час позивач Карстен Калтофт важить близько ста шістдесяти кілограмів. Бесідуючи з журналістами, мешканець Данії зізнався, що причина його ожиріння криється в шкідливих звичках, однак надмірна вага зовсім не заважає йому працювати з дітьми.

Тепер судді повинні винести висновок, чи підпадає ожиріння під європейську директиву про рівність на робочому місці, яка ставить поза законом дискримінацію на основі інвалідності. Постанова суду стане обов’язковою в усіх країнах ЄС.

Сам позивач інвалідом себе не вважає. Він може гратися з дітьми на підлозі, може зігнутися, щоб зав’язати їм шнурки. Як твердить Карстен, ні в кого нема права звільняти людину тільки за те, що вона товста, тим більше, якщо працівник виконує свої обов’язки.

Втім, сам роботодавець йшов назустріч огрядному вихователю: протягом трьох місяців він оплачував чоловікові тренування в спортзалі. Однак потім його було звільнено. Офіційна причина – скорочення кількості дітей в дитсадку.

В дитсадках міста Біллунд Калтофт працював протягом п’ятнадцяти років. І тепер його звільнили через зайву вагу. Якщо суд визнає правоту позивача, то європейські роботодавці зіткнуться з цілою низкою проблем.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.