Лікарі змусили пацієнтку співати під час операції Автор: lesya · Опубліковано: 17.06.2014 12:27 · Розділ: Медицина

Досить складну і деякою мірою незвичну операцію перенесла цими днями Алама Канті: жінці шляхом оперативного втручання видаляли пухлину в області горла. Однак на відміну від інших пацієнтів, які здебільшого сплять під дією загального наркозу, жінка на протязі всієї операції… співала. Справа в тому, що пацієнтка перебувала під гіпнозом, а співати її змусили для того, щоб медики розуміли, наскільки успішно проходить операція та чи не пошкодили вони, бува, голосових зв’язок.

Співачка родом з Гвінеї, і вона дуже боялася втратити голос. Тому медики паризької клініки і зважилися на проведення складної операції під гіпнозом, а не пі загальним наркозом. Співати ж Канті змусили для того, щоб пересвідчитися, що операція проходить успішно, адже всього лише один невправний рух скальпеля, і жінка назавжди втратила б голос.

Глава відділу анестезії та інтенсивної терапії паризької лікарні імені Анрі Мондора в Парижі Жіль Доннер зізнався, що операцію було проведено ще в квітні, але про її успішні результати було повідомлено тільки зараз, коли пацієнтка повністю прийшла до себе після оперативного втручання.

Алама розповіла, що перед операцією медики запропонували їй відправитися в захопливу подорож. І вона погодилася, давши змогу гіпнотизерам повести її за собою. Тому під час операції Канті уявляла, ніби вона подорожує по Сенегалу. При цьому жінка під гіпнозом відчувала біль, та коли гіпнотизери говорили їй, що біль йде геть, він і справді зникав.

Потрапивши у Сенегал, Алама виконала дві пісні з власного альбому Generation Sabbar. Якщо б не гіпноз, больові відчуття, твердять медики, неможливо було б перенести, незважаючи навіть на місцеву анестезію.

Поки Канті співала, хірурги були впевнені, що не пошкодили голосових зв’язок. Та коли під кінець операції вона замовкла, всі присутні в палаті затамували подих: вони перевели дух лише після того, як Алама Канті знову заговорила.

Розповідаючи про операцію, співачка зізналася, що дуже боялася втратити голос. І коли їй запропонували вирушити в подорож, вона погодилася: «Я дала себе відвести. Я відчувала, що я не на операційному столі, а далеко-далеко, в Сенегалі».

До речі, Жіль Доннер навіть показав журналістам відео, на якому видно, як Канті співає, поки він проводить операцію. В ході оперативного втручання співачці з Гвінеї було видалено пухлину, що утвлорилася на паращитовидній залозі.

Джерело: http://www.meddaily.ru/article/17jun2014/almakante

Інші новини розділу