Вперше в історії церкви єпископом стала жінка Автор: lesya · Опубліковано: 16.06.2014 23:26 · Розділ: Релігія

Ось уже не одне століття жінки ведуть боротьбу за свої права. Та лише в наш час ця боротьба досягла масових масштабів, і почала приносити певні результати. І тепер жінкам віддають керівні посади, вони працюють в «чоловічих» сферах діяльності, і навіть відкрито керують цілими державами. Щоправда, така ситуація склалася не всюди, й говорити про повне рівноправ’я доведеться ще не скоро, якщо взагалі доведеться, однак зміни помітні, й торкнулися вони багатьох сфер. Навіть релігійної.

Так, цими днями у Швеції вперше в історії Лютеранської церкви архієпископом стала жінка. В церемонії посвячення взяли участь всі члени королівської родини, серед яких король Карл Густав, королева Сільвія, принцеса Вікторія та принц Даніель.

Антьє Жакелен, перша жінка, якій судилося стати єпископом (фото з www.pravoslavie.ru)
Антьє Жакелен, перша жінка, якій судилося стати єпископом (фото з www.pravoslavie.ru)

В сан єпископа було висвячено Антьє Жакелен, п’ятдесятирічну шведку з німецькими коренями. Жакелен судилося стати першою жінкою, якій випала честь зайняти пост єпископа лютеранської церкви в Швеції. До речі, парафіянами церкви є майже дві третини всього віруючого населення країни, і в такому контексті подія набуває неабиякого значення.

Після того, як церемонія посвячення відбулася, Жакелен дала інтерв’ю журналістам. Вона зізналася, що дуже вдячна за підтримку і пастви, і духовенства, яку вона отримала, однак зауважила, що рішення посвятити її у вищий сан священства було для неї трохи приголомшливим.

Жакелен стала служителькою церкви ще в 1980 році, однак за своє життя вона піддавалася доволі жорсткій критиці з боку решти духовенства. При чому «колеги» помічали все: від переконань Жакелен до її зачіски. Власне, особливі погляди жінки на релігію часто опинялися в центрі скандалу.

Антьє вважає непорочне зачаття метафорою (фото з ufoleaks.su)
Антьє вважає непорочне зачаття метафорою (фото з ufoleaks.su)

Справа в тому, що Жакелен відверто робила досить скандальні з точки зору духовенства заяви. Вона була переконана, що прийняття еволюції зовсім не протирічить вірі в Бога, а також припускала, що історія з непорочним зачаттям була, скоріше, метафорою, аніж реалією. А це не могло не викликати звинувачень з боку духівників як у Швеції, так і в інших державах, що сповідують традиційну модель християнства.

Втім, все не завадило Антьє Жакелен стати першим архієпископом в історії Швеції.

Джерело: http://www.aif.ru/society/religion/1188751

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.