Вчені розкопали найдавніші штани в світі Автор: lesya · Опубліковано: 16.06.2014 21:58 · Розділ: Наука

Досить цінну знахідку цими днями було зроблено у Китаї – тут німецьким археологам вдалося відкопати найстаріші штани в цілому світі. Розкопками займалися археологи Ульрік Бек і Майк Вагнер (Ulrike Beck and Mayke Wagner), співробітники Німецького археологічного інституту (German Archaeological Institute in Berlin), що працювали на заході Китаю в Таримскій западині (Yanghai graveyard in China's Tarim Basin). Знахідку було зроблено в одній з могил – найдревніші штани в світі були одягнені на останки одного з кочівників.

За твердженням учених, вік поховання складає не менше 3300 років. А отже, штанам приблизно стільки ж. Старіших штанів, ніж були виявлені тепер в Китаї, вченим знайти поки що не вдалося, а це дозволяє їм припустити, що знайдений в могилі на території Піднебесної екземпляр – взагалі один з перших в історії.

Як твердять експерти, штани взагалі непогано збереглися. Виготовлені вони з міцної вовни і зшиті з трьох шматків матерії. Деякі місця оздоблені вишивкою, а сам виріб в районі сідниць і промежини підшитий додатковим шаром тканини – для більшої міцності. Такий фасон штанів чимось скидається на сучасні штани, призначені для верхової їзди. Це й не дивно, адже вчені стовідсотково переконані, що створювалися найдревніші штани світу також для вершників.

Цим штанам - більше 3300 років
Цим штанам - більше 3300 років

Так, вчені твердять, що штани як предмет одягу і були створені кочівниками, що пересувалися на конях. А вже потім, з плином часу, моду на носіння штанів перейняли й піші племена.

За останні три тисячоліття покрій штанів для верхової їзди особливих змін не зазнав.

Як уже зазначалося, знахідки, датовані попередніми роками, штанів не виявляли. Приміром, австрійський мисливець Отці, що замерз в горах більше п’яти тисячоліть тому, штанів не носив. Натомість його ноги були обмотані шкурами на зразок легінсів, які, однак, закінчувалися на стегнах, що аж ніяк не дозволяє назвати їх штанами.

Мумію Отці вчені виявили в Альпах у 1991 році. І саме вона дозволила вченим порівняно недавно відновити вигляд стародавніх мешканців Альп.

Древній мисливець Отці
Древній мисливець Отці

Не носили штанів і в стародавньому Єгипті. Численні розкопані гробниці свідчать, що в Єгипті популярністю користувалися хіба що труси – це й не дивно, адже які штани могли бути в спекотному Єгипті? Тож виходить, що виявлені німецькими археологами штани і справді можуть бути одними з перших у світі.

Джерело: http://www.kp.ru/daily/26238/3120955/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.