Президенту Німеччини дозволили називати радикалів придурками Автор: lesya · Опубліковано: 16.06.2014 19:27 · Розділ: Політика

Коли ти багато спілкуєшся з людьми, то стримати свої емоції іноді буває дуже важко. Люди трапляються різні, й ідіотизм деяких може вивести з себе навіть ангела. Є люди, які дають волю своїм емоціям, але представники деяких професій не можуть собі цього дозволити.

Тримати себе в руках, а нерви – в кулаку, доводиться і політикам, якщо вони не хочуть перетворитися на політичного клоуна, як, приміром, один відомий російський політик. Але вчасно опанувати власні емоції вдається далеко не завжди, в результаті чого виникають курйозні ситуації, втрапити в які може навіть президент. Іноді все перестає бути смішним, і справа доходить навіть до суду.

Недавно, наприклад, президентові Німеччини Йоахіму Гауку Федеральний конституційний суд країни дозволив називати політичних опонентів… придурками.

Щоправда, узаконили лайку з уст президента тільки стосовно представників правоекстремістської Націонал-демократичної партії Німеччини.

Власне, згідно з рішенням суду, винесеним минулого вівторка, для вираження своєї думки глава держави може вживати ті вирази, які вважає за потрібне.

Інцидент, що став причиною судових засідань, стався влітку минулого року. Тоді президент Німеччини у своєму зверненні до старшокласників однієї зі шкіл столиці два рази назвав членів Націонал-демократичної партії придурками. Він закликав школярів і громадськість вийти на вулиці міст і зупинити радикалів. Активістів партії це образило, і вони подали на президента до суду.

У звинуваченнях, що висунули члени партії, зазначається, що своєю поведінкою Йоахім «продемонстрував політичну ангажованість перед майбутніми виборами в бундестаг». Однак партії так і не вдалося подолати п'ятивідсотковий бар'єр, необхідний для того, щоб її члени увійшли до федерального парламенту республіки.

Звідки така ненависть до партії, спитаєте ви? Справа в тому, що націонал-демократична партія Німеччини, створена ще в 1964 році, відкрито відстоює свої праворадикальні погляди. В основі її діяльності – слідування ідеям націонал-соціалізму – і це в той час, коли світ жорстко засуджує політику Третього Рейху, визнаючи її антигуманною. До речі, самі члени партії теж довіри й захоплення не викликають – їх неодноразово притягували до кримінальної відповідальності за скоєння нападів і навіть убивств. Очевидно, повністю заборонити діяльність партії, законодавство Німеччини не дозволяє.

Джерело: www.vz.ru/

Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.