В центрі Кракова з'явився пам'ятник "пісяючому" Леніну Автор: lesya · Опубліковано: 12.06.2014 23:05 · Розділ: Події у світі

Досить цікавий і неоднозначний пам’ятник з’явився цими днями в самісінькому центрі Кракова в Польщі: тут було встановлено скульптуру-пародію на знаменитий в цілому світі пам’ятник «Пісяючому хлопчику», розташованому в Брюсселі. Щоправда, замість хлопчика на п’єдестал поклали… Леніна, змусивши його справляти нужду та перефарбувавши вождя в кислотно-жовтий колір.

Як повідомляє Radio Krakow, створений недавно фонтан є своєрідною і дещо видозміненою копією пам'ятнику Леніну, що стояв на цьому самому місці і був знесений наприкінці вісімдесятих років минулого сторіччя. Однак з нагоди фестивалю візуального мистецтва, що проходитиме цими днями у Кракові, його трохи «прикрасили» і повернули на місце.

Сам по собі досить неоднозначний проект отримав ще й не менш неоднозначну назву - «Фонтан майбутнього». Остання, до речі, у багатьох викликала обурення. Справедливе і несправедливе.

Так, в більшості місцеве населення вважає пам’ятник досить кумедним, і в такий веселунів він викликав справжній захват. Але ось дехто незадоволений появою скульптури, вважаючи, що минуле треба залишити в минулому, і не варто було повертати колишнього вождя Володимира Ілліча на площу. А запеклі комуняки взагалі почали слиною бризкати, називаючи подібні «глузування над лідером Жовтневої революції» неприйнятними…

Тим не менше, пам’ятник забирати не збираються, принаймні, найближчими днями, тож поляки зможуть піджартувати над яскраво-жовтим вождем у вигляді «пісяючого хлопчика»

Що ж стосується скульптури-«прототипу», то скульптуру «маннекен-піс» було створено ще в сімнадцятому столітті. З того часу зображення хлопчика, що справляє нужду, стало справжнім символом Брюсселя. Його можна побачити практично всюди.

Варіантів, звідки взялася ідея поставити пам’ятник пісяючому хлопчику, існує безліч. Втім, до правди докопатися дуже важко.

Згідно з одним із запропонованих варіантів, під час нападу ворогів хлопчику-герою вдалося врятувати місто. Малий помітив, як вороги підпалили дім, і вирішив потушити пожежу доступним йому способом. Власне, це й стало порятунком для місцевого населення.

Згідно з іншою версією, ідея створити скульптуру з’явилася після того, як один багатий купець серед ринкового люду загубив свого маленького сина. Коли хлопчика розшукали, він стояв на розі двох вулиць і справляв нужду. Розчулений батько одразу ж звелів збудувати на тому місці синові пам’ятник.

Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=86219

Інші новини розділу