У США створили спеціальні "бронековдри", покликані захистити школярів від стрілянини і торнадо Автор: lesya · Опубліковано: 12.06.2014 20:41 · Розділ: Нові технології

Стурбовані надто частою стріляниною у школах США, розробники засобів захисту для охоронців і військових вирішили зробити щось корисне і для школярів, запропонувавши їм спеціальні «бронековдри», покликані захистити їх від стрільби чи торнадо.

Створені захисні пристрої зможуть захистити школярів від 90% всієї зброї, яку можуть використовувати під час стрільби у школі, а також від дрібних уламків, що падають зі швидкістю більше ста вісімдесяти миль на годину.

Щоб популяризувати свою продукцію, компанія запустила відеоролик, в якому показує, як звичайний день у початковій школі може перетворитися на справжній кошмар і пекло, причинами якого може стати як розгул стихії, так і черговий напад божевільного стрільця.

Щоб звести до мінімуму всі ризики, представники компанії ProTecht виготовили спеціальні ковдри, в процесі створення яких використовувалися ті ж матеріали, що й для виробництва бронежилетів, які використовують правоохоронці та військові. Якщо в такий бронежилет раптом потрапить куля, вона застряє і деформується всередині захисних пластин, що забезпечує поглинання енергії.

За одну таку бронековдру доведеться заплатити трохи менше однієї тисячі доларів. Однак школи та некомерційні організації, як обіцяють розробники, отримають хороші знижки. Та й, як твердять розробники, навіть купівля бронежилетів обійдеться дешевше, аніж побудова спеціального укриття, що могло б стати захистом від торнадо.

В складеному вигляді ковдри складатимуться в звичайні рюкзаки з ременями. Та якщо ви їх розкладете, то зможете з головою сховатися всередині.

Спеціальні бронековдри захистять школярів (фото з сайту http://www.runyweb.com/)
Спеціальні бронековдри захистять школярів (фото з сайту http://www.runyweb.com/)

Ідея створити щось подібне у Стіва Уокера, творця пристрою, з’явилася після того, як минулого року в одній зі шкіл під час торнадо загинуло двадцять чотири особи, серед яких семеро учнів початкової школи. Трагедія сталася в одній зі шкіл Оклахоми.

Зробивши відповідний начерк, ортопед Уокер запропонував помислити над його ідеєю винахіднику Стену Шону. А далі ідеєю зацікавилася компанія ProTecht.

Захисні пластини створювалися зі спеціального пластику високої щільності, з якого виготовляють балістичну броню. Він такою ж мірою міцний, як і келар, але важить набагато менше.

Цей матеріал зможе захистити від цвяхів, дрібних металевих і гострих предметів, а також від куль дев’ятого калібру. Фактично, клас захисту цих бронековдр відповідає класу захисту бронежилетів для поліцейських.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.