Щоб схуднути, треба припинити називати фізичні вправи "тренуваннями", вважають дослідники Автор: lesya · Опубліковано: 12.06.2014 11:58 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені провели ще одне дослідження, яке дозволить всім бажаючим схуднути суттєво просунутися вперед і наблизитися до своєї мети. Виявляється, щоб тренування стали ефективнішими, треба… припинити називати їх тренуваннями.

Так, виявляється, від того, як ми сприймаємо обов’язкові для схуднення фізичні вправи, безпосередньо залежить кількість та якість споживаної після тренування їжі, а отже, й сам процес схуднення.

Щоб дійти таких висновків, вченим довелося провести низку експериментів. Опираючись на отримані результати, спеціалісти радять дивитися на фізичні вправи як на розвагу, а не на роботу.

Так, вже не вперше вчені звертають увагу на те, що дуже часто процес схуднення зупиняється на місці, незважаючи навіть на те, що витрата калорій зросла в декілька разів. Однак тепер вчені вдалися до психології, і все стало зрозуміло. Виявляється, якщо замінити слово тренування на будь-яке інше, результати можна помітно покращити.

В експерименті учених взяло участь п’ятдесят шість жінок із зайвою вагою і нормальним здоров’ям. Дослідники давали їм завдання протягом півгодини займатися ходьбою, однак половині учасниць повідомили, що вони тренуватимуться, а іншій сказали, що підуть на прогулянку заради розваги. Далі жінок попросили оцінити пройдену відстань, свій настрій, витрату калорій та рівень втоми. Виявилося, що набагато більше втомилися ті учасниці експерименту, які саме «тренувалися». Коли ж учасницям на обід подали пасту з газованою водою та яблучний мус і шоколадний пудинг на десерт, жінки, які «тренувалися», почали налягати на газовану воду і пудинг, в результаті чого з’їли набагато більше калорій, ніж ті учасниці, які просто «прогулювалися».

Аналогічні результати показали й учасники другого експерименту, серед яких були й чоловіки. Замість обіду після прогулянки їм запропонували набрати в пакет стільки цукерок M&Ms, скільки їм захочеться. Як і слід було очікувати, ті, хто тренувався, набрали цукерок удвічі більше за тих, хто просто йшов на прогулянку.

Далі дослідники вирішили перевірити отримані результати на людях, які реально тренуються. Вони звернулися до реальних учасників марафонського пробігу із запитанням, чи отримували ті задоволення від десятикілометрової дистанції. Далі на вибір їм запропонували злаковий і шоколадний батончик. Ті, кому забіг видався заважким, обрали шоколад, ті, кому він приніс задоволення, - вибирали злаки.

Таким чином те, як ми сприймаємо фізичну активність, безпосередньо впливає на кількість споживаних нами калорій. Тому медики радять акцентувати увагу тільки на позитиві: звертаємо увагу на приємні розмови з друзями або на улюблену музику, а не на труднощі при виконанні фізичних вправ.

Джерело: http://www.inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.