Чому в рекламі годинників стрілки завжди показують 10:10 Автор: lesya · Опубліковано: 12.06.2014 08:51 · Розділ: Цікаві факти

Людина влаштована таким чином, що її приваблює все таємниче та невідоме: якісь незрозумілі закономірності, таємничі змови, конспірологічні теорії - над розгадкою всіх цих справ вже давно б’ється наш мозок. Не обійшлося тут і без годинників – суперечки навколо так званої «всесвітньої змови годинникарів» час від часу розгоряються в пресі та Інтернеті з новою силою.

Що ж собою являє ця змова? Як помітили деякі уважні до дрібниць люди, ось уже протягом багатьох років в рекламі наручних годинників практично в усіх моделях стрілки показують десять хвилин на одинадцяту. Інакше кажучи, 10:10. Так, гляньте хоча б на чоловічі годинники Casio – на всіх циферблатах красується 10:10. Звідки цей дивний феномен?

Пояснень цьому таємничому явищу є декілька, при чому вони дуже й дуже різноманітні. Одна з найбільш вірогідних теорій – маркетингова, згідно з якою положення годинникових стрілок, що демонструють нам годинники Casio, є своєрідною імітацією посмішки, що дозволяє потенційним покупцям уникнути відчуття пригнічення, яке неодмінно слідує за асоціацією з швидкоплинністю часу та недовготривалістю людського життя взагалі. Коротше кажучи, рекламні годинники з 10:10 бадьоро посміхаються, несучи аудиторії заряд позитиву.

В рекламі годинників стрілки показують 10:10
В рекламі годинників стрілки показують 10:10

Однак годинникові стрілки могли б створити чимало посмішок: це, для прикладу, могла б бути і без десяти третя, однак маркетологи пояснюють це тим, що зранку ми бадьоріші і налаштовані позитивніше, ніж в обід. Тому сила годинникової посмішки куди сильніша.

Згідно з іншою версією описане вище положення годинникових стрілок дозволяє уважно розгледіти додаткові циферблати та стрілки, не прикриваючи їх. При цьому стрілки створюють ніби чашу, яка акцентує увагу на логотипі. Втім, далеко не всі годинники мають додаткові функції, які потрібно демонструвати, тим не менше, в рекламі вони також використовують заповітні 10:10.

Як уже зазначалося вище, версій існує дуже багато. Так, одні говорять про естетичну цінність 10:10, інші твердять, що в такому вигляді годинники сходять з конвеєра, а оскільки в рекламі показують нові моделі, то й виходить, що положення стрілок у них однакове. Але є й куди цікавіші і загадковіші теорії, як, наприклад, конспірологічна версія, згідно з якою положення стрілок 10:10 в рекламі – це код якоїсь таємничої змови. Якої, невідомо, але саме в цю годну має статися щось дуже важливе, щось, що планує якесь таємне товариство, до якого входять всі годинникарі. Згідно з іншим варіантом версії конспірологів, товариство, навпаки, нічого не чинитиме, допоки в рекламі з’являтимуться годинники з 10:10. Як тільки час зміниться – проб’є година і станеться щось невідоме, але дуже важливе.

Варіантом цієї версії є версія Дена Брауна, який переконує, що таке положення стрілок – це повідомлення від членів найстарішої антифашистської організації. Мовляв, організація діє, а боротьба триває.

За словами Брауна, стрілки в положенні 10:10 утворюють кут в 115 градусів, а, власне, при такій температурі за Цельсієм закипає антифриз, співзвучне з «Анти-фриц» - саме таку назву носила партизанська організація в роки Другої світової на території Східної Європи. До речі, до складу організації і справді входило чимало годинникових майстрів, які повинні були розробляти годинникові механізми для вибухівок.


Інші новини розділу