В мешканців Монтани з кранів замість води потекло золото Автор: lesya · Опубліковано: 12.06.2014 10:57 · Розділ: Події у світі

Недавно досить несподіваний подарунок доля приготувала мешканцям міста Уайтхолл, розташованому в штаті Монтана – одного прекрасного дня з їхніх кранів замість води полилося… чисте золото. Точніше, вода також текла, але текла не сама, а вкупі з золотими «пластівцями».

Власник дивовижного будинку на ім’я Марк Браун розповів, як усе сталося. За його словами, першою помітила все дружина, яка, миючи посуд, раптом побачила, що серед мильної піни видніються… пластівці золота. Жінка одразу ж зателефонувала чоловікові, і вони вирішили разом дослідити, звідки ж взялися золотисті часточки всередині водопровідного крану.

Шарон помітила пластівці якраз тоді, коли висмикнула пробку, щоб спустити воду з умивальника. Однак подружжя вирішило, що навряд чи їхня знахідка може бути дорогоцінним металом. Втім, проведена хімічна експертиза довела, що жовті часточки – не що інше, а чисте золото. Згодом, до речі, схожу знахідку виявив і Браун Пол Харпер, сусід сімейства.

Як не дивно, обидві сім’ї, замість того, щоб втішитися знахідкою, висловили неабияку стурбованість станом питної води. Справді, якщо неозброєним оком у воді можна помітити важкі метали, то що тоді говорити про мікроелементи, яких ми не бачимо.

Мешканці містечка Уайтхолл отримують питну воду з двох свердловин, розташованих на території міста. Та, як бачимо, фільтраційні установки залишають бажати кращого.

Якщо з вашого крана тече брудна вода, не нервуйте: можливо, вона з золотом (фото з mag.org.ua)
Якщо з вашого крана тече брудна вода, не нервуйте: можливо, вона з золотом (фото з mag.org.ua)


«Якщо в нашій воді опинилися важкі метали, які можна побачити неозброєним оком, страшно уявити, скільки там того, що ми не можемо побачити», - сказав Браун.

Що ж стосується рудника, що отримав назву «Золоте Сонячне світло», то його було відкрито на відстані п'яти миль на північний схід від Уайтхоллу ще в 1982-му році. З того часу тут регулярно добувають цей благородний метал.

Втім, на всі скарги місцевих мешканців чиновник з Державного Департаменту якості навколишнього середовища зазначив, що немає абсолютно ніяких підстав вважати, що золото, виявлене у воді, прийшло з шахти. Натомість пластівці могли прийти з труб або насосів, пов'язаних з водопроводом Уайтхоллу.

Так це чи не так, скоро стане відомо достеменно, адже зразок знайденого металу було відправлено в лабораторію для проведення відповідних тестувань.

Джерело: http://limon.postimees.ee/

Інші новини розділу