Ford і Heinz створять автомобільні деталі з помідорів Автор: lesya · Опубліковано: 11.06.2014 21:49 · Розділ: Авто-мото

В боротьбі за «екологізацію» сучасні виробники вдаються до неймовірних технологій, намагаючись використовувати в роботі все те, чим готова порадувати нас природа.

І ось недавно знаменитий автомобільний концерн Ford у співпраці з продовольчою компанією Heinz зробив досить неочікувану заявку. Виявляється, виробник автомобілів планує приступити до розробки деталей для автомобілів, в процесі якого використовуватимуться спеціальні волокна з помідорів.

Власне, з томатного волокна – поки що в рамках дослідницького проекту, розробники створять кріпильні консолі, спеціальні ємності для монет, контейнери та інші контейнери для дрібних предметів, що розташовуватимуться в салоні автомобіля. Фактично, для виготовлення цих елементів використовуватимуть висушені шкірки помідорів.

Всі ці елементи вирізнятимуться міцністю не гіршою, ніж деякі види пластмас. Так, у повідомленні зазначається, що перероблені харчові відходи преспокійно зможуть стати замінниками елементів, виготовлених із пластмас, створених на нафтовій основі. Томатні волокна можна буде використовувати в процесі виробництва міцних композитних матеріалів.

Мета, яку ставлять перед собою розробники, створити міцний і легкий матеріал, який би відповідав вимогам виробника автомобілів, та в той же час скорочував негативний вплив процесу виробництва на навколишнє середовище, говорить Елен Лі, фахівець, що займається питанням дослідження властивостей пластиків, працюючи на компанію Ford.

У даному контексті нагадаємо, що німецький автовиробник Ford вже не вперше бере участь в екологічних проектах. В минулому році компанія розпочала співпрацю з такими відомими виробниками, як The Coca-Cola Company, Nike Inc. та Procter & Gamble, з метою розробки пластику, який би на всі сто відсотків створювався з екологічно чистих матеріалів.

Відходи помідорного виробництва використовуватимуться для виготовлення автомобільних деталей (фото з сайту kulinarny-larec.livejournal.com)
Відходи помідорного виробництва використовуватимуться для виготовлення автомобільних деталей (фото з сайту kulinarny-larec.livejournal.com)

Разом з тим, компанія Heinz вже давненько шукала партнерів, які б приєдналися до інноваційних способів використання томатної шкірки, стебел і насіння, які є відходами при виробництві кетчупу. Таких відходів компанія отримує у величезних кількостях, і цілком можливо, що тепер помідорній м’якоті знайдуть досить неочікуване застосування.

Джерело: http://www.autonews.ru/

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.