Найбільший екскаватор в світі Автор: kseniya_www · Опубліковано: 06.06.2014 16:39 · Розділ: Авто-мото

Німецька компанія Krupp виготовила найбільший екскаватор під назвою Bagger 288, який працює в роторних кар’єрах. Вага цієї неймовірної машини складає понад 13 тон, а використовувала його гірничодобувна компанія Rheinbraun.

Побудоване було це чудо інженерної техніки в 1978 році, в Германії. Основна задача такої величезної машини - видобувати різного виду гірські породи. З самого початку Bagger 288 працював у кар’єрі під назвою Hambach, що розташований на заході Німеччини. На цьому місці екскаватор знімав пусті породи ґрунту та його верхні шари, даючи доступ до вугілля. Ротор гіганта має 18 ковшів, об’єм яких складає 6 кубічних метрів. Висота екскаватора сягає понад 90 метрів, а його довжина складає 220 метрів. Також машина має спеціальні конвеєри, по яких спускають вже добуту гірську породу. Такого розміру техніка потрібна для цієї роботи тому, що без неї звичайні екскаватори не зможуть зняти потрібну кількість ґрунтових пластів і фірма, яка цим займається, буде зазнавати фінансові втрати. Висота робочого ротору сягає 8-ми поверхового будинку, що дає можливість вилучити понад 250 000 тонн вугілля на добу. При такій продуктивності роботи, екскаватор Bagger 288 має змогу за 23 роки виробити абсолютно все родовище, яке знаходиться в кар’єрі Hambach.

Відстань між кар’єром Hambach i Gazweiler сягає понад 22 кілометри. Цю відстань у 2001 році гігантська машина змогла подолати на протязі трьох тижнів. Bagger 288 - це велика машина, зроблена з металоконструкції, яка використовує для пересування чотири гусениці, що формують собою три рухові групи. Ширина гусениць складає три з половиною метра. Також Bagger 288 вражає своєю енергозатратністю. Для роботи такого великої конструкції в день потрібно десятки мегават. Не зважаючи на велику вагу в 13тонн, машина пересувається зі швидкістю 10 метрів за хвилину. Вартість передислокації цього гігантського механізму з одного кар’єра в інший складала на той час 15 мільйонів марок. Але такий спосіб був набагато дешевший, ніж перевозити конструкцію по частинах.

Bagger 288 – вражає своїми розмірами і можливостями. До 1995 року - це найбільша машина для добування гірських порід. На сьогоднішній день з цим гігантом може зрівнятись тільки ще новіша модель – це Bagger 293. За розмірами оновлений концепт не значно більший, але він виконує набагато більше роботи, а тому суттєво виграє в свого попередника.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.