У Німеччині покажуть "живу" копію вуха ван Гога Автор: lesya · Опубліковано: 06.06.2014 16:06 · Розділ: Культура

В світі є чимало музеїв, експонати яких вражають здорові мізки середньостатистичної людини. Орієнтовані вони, здебільшого, на вузьке коло людей, здатних оцінити всі «примхи» сучасного мистецтва.

Що ж стосується останнього, то воно також вийшло на новий рівень. Складається враження, що сучасні «митці» влаштували перегони за звання найбільш потворного і скандального способу творчості. Так, чим огиднішою виглядає експозиція, тим «талановитішим» можна вважати її творця.

В хід іде все: від знущання над власним організмом до використання ДНК-технологій.

Розвиток і вивчення останніх, до речі, відкрили людству широкі можливості, дозволивши лікувати невиліковні ще кілька десятиліть тому захворювання і ставши на допомогу борцям зі злочинністю, лігши в основу різноманітних захисних систем та систем ідентифікації. Та найбільша біда в тому, що часто всі досягнення генетичної науки використовують для безглуздих і непотрібних цілей.

Раніше з’явилася інформація, що один стоматолог має намір виростити нового Джона Леннона з зуба самого музиканта, а тепер світ облетіла ще одна новина: в одному з німецьких міст покажуть живу копію вуха легендарного голландського художника Вінсента ван Гога.

Досить неоднозначний експонат покажуть в Центрі мистецтв і медіа, розташованому в німецькому місті Карлсруе. Авторство роботи належить художнику Даймуту Штребе (Diemut Strebe). Саме він створив так звану «живу» копію вуха ван Гога, голландського художника, який у 1888 році відрізав собі мочку вуха в припадку каяття після сварки з ним.

Генетичний матеріал Даймут отримав з рук праправнука брата художника, Ліві ван Гога (Lieuwe van Gogh), який розділяє з Вінсентом ван Гогом 1/16 генів, серед яких і Y-хромосома. Власне, з його генетичного матеріалу й було отримано живі клітини.

Тоді вухо художника, яке повністю складається з живих клітин, було змодельоване з використанням 3D-принтера.

Вирощували його в бостонському госпіталі Brigham and Women's Hospital. Щоб воно підтримувалося в живому стані, вухо зберігають у спеціальному прозорому кейсі, наповненому живильною рідиною.

Якщо ви захочете щось нашептати на відрізане вухо великого художника, то зможете зробити це через спеціальний мікрофон. Виставка триватиме до шостого липня цього року.

Що ж стосується автора роботи, то він зазначив, що використовує в процесі творчості науку так, як Вінсент ван Гог використовував фарби і полотно. На даний час він проводить спроби отримати ДНК родичів ван Гога по жіночій лінії, а вже в наступному році «митець» планує виставити вухо в Нью-Йорку.

Джерело: http://thetimesnews.ru/afisha/2014/6/4/306377/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?