Перший "безвідходний" супермаркет відкриють у Німеччині Автор: lesya · Опубліковано: 04.06.2014 22:43 · Розділ: Екологія

Питання екології сучасного світу стоять досить гостро, і розвинуті країни намагаються максимально знизити вплив людської життєдіяльності на оточуючу природу. Щоправда, зробити це дуже нелегко, адже ми звикли до комфорту, а те, що для нас зручно, - для природи смертельно.

Так, використання порошків та мийних засобів, що спростили життя всім нам, забруднює навколишнє середовище, і масштаби цих забруднень вражаючі. А рівень споживання електроенергії, що росте з появою чергового побутового пристрою, вимагає збільшення обсягів виробництва цієї електроенергії, що знову ж таки несе згубний вплив для природи в цілому. Ріст кількості автомобілів і взагалі обговоренню не підлягає…

Та що там автомобілі – навіть наша повсякденна і невинна, здавалося б, діяльність становить загрозу екології. Пластикова тара продуктів, які ми купуємо в магазинах, пластикові пакети, в які так зручно покласти товар, - все це «перетравлюється» природою тисячі років або й не перетравлюється взагалі. Як результат – загроза того, що через кілька століть наша планета перетвориться в одне велике суцільне сміттєзвалище.

Щоб приєднатися до боротьби за збереження довкілля, двоє мешканців Німеччини вирішили відкрити супермаркет, який у пресі вже охрестили «безвідходним». Магазин отримав назву Original Unverpackt.

Екологічно чистий магазин відкриють у Німеччині (фото з vimeo.com)
Екологічно чистий магазин відкриють у Німеччині (фото з vimeo.com)

Ініціаторами відкриття «екологічно чистого» супермаркету стали Сара Вульф і Мієна Глімбовські, яким не байдужий стан повітря, яким вони ж дихають, та стан екології в цілому. Головною інновацією магазину стала повна відмова від пластику, який у надзвичайно великих кількостях споживається іншими супермаркетами.

В Original Unverpackt цього не буде – ні пластикових пакетів, ні пластикової тари. Розробка проекту тривала близько двох років, і вже найближчим часом магазин готується прийняти перших відвідувачів.

Замовлення на продукти магазин робитиме в місцевих постачальників – у такий спосіб знизиться вартість продуктів харчування, а також скоротяться викиди в екологію в результаті скорочення відстаней на перевезення. Товар до магазину надходитиме в спеціальних лотках, а для перевезення продукції відвідувачі використовуватимуть власну тару. Замість пластикових пакетів широко використовуватимуться паперові сумки, виготовлені з переробленої паперової продукції.

Джерело: http://www.fainaidea.com/

Інші новини розділу