Вчені визнали лекції украй неефективною формою навчання Автор: lesya · Опубліковано: 04.06.2014 17:50 · Розділ: Освіта

В результаті проведеного недавно дослідження вчені з’ясували цікавий факт: виявляється, традиційні лекції для студентів не несуть в собі практично ніякої користі і не здатні хоча б чогось навчити студентів. Фактично, відвідування лекцій є марною справою. Результати дослідження дозволяють фахівцям твердити, що традиційна сьогодні в багатьох навчальних закладах форма навчання, що передбачає начитування викладачем лекцій, є дуже неефективною.

Так, в результаті проведеного співробітниками Вашингтонського університету дослідження виявилося, що студенти, навчання яких ведеться за традиційними схемами, заснованими насамперед на лекціях, на 55 % частіше завалювали іспити у порівнянні з тими студентами, навчання яких відбувається з активним включенням інтерактивних методів викладання.

В ході дослідження фахівцф піддали аналізу кілька сотень наукових робіт, зіставивши їх із загальною успішністю студентів та методами, які переважали в процесі викладання.

В результаті низки підрахунків спеціалістам вдалося вибудувати точну модель співвідношення методів викладання та успішності студентів.

Опираючись на отримані результати, вчені радять масово переходити на активні методи викладання, що дозволяють студентам вивчати предмет в рамках тренінгів та вільного обговорювання нового матеріалу на практичних заняттях.

До речі, результати дослідження вчених викликали схвалення багатьох відомих викладачів. Зокрема Ерік Мазур, викладач фізичних наук в Гарвардському університеті, який уже протягом двадцяти семи років є запеклим противником лекцій, зауважив, що дослідження, проведене його колегами, «поставило на грань етичності продовження використання лекцій для навчання студентів».

Справді, лише поодиноким викладачам вдається донести матеріал до студентів. Для цього необхідно володіти справжнім талантом, і не просто викладача, а оратора. Зацікавити аудиторію, привести якісь цікаві приклади з життя... Натомість переважна білььшість викладачів перетворюють лекцію на нудне і монотонне зачитування матеріалу, від якого уже на п'ятнадцятій хвилині бесіди починає хилити на сон. Не дивно, що мізки студентів самі відмолвляються сприймати матеріал, поданий у такий спосіб. Натомість активна участь студентів у обговоренні та вивченні нового матеріалу сприяє кращому розумінню, засвоєнню та запам'ятовуванню, тож і результати такі студенти демонструють набагато кращі.

Джерело: http://www.mignews.com/

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.