Іспанський острів забезпечить себе енергією з відновлюваних джерел на 100% Автор: lesya · Опубліковано: 04.06.2014 11:15 · Розділ: Екологія

В умовах, коли ціни на комунальні платежі ростуть з більшою швидкістю, ніж біжить антилопа, дедалі більше людей всерйоз замислюється над тим, щоб перейти на автономні джерела енергії: справді, навіщо переплачувати за не зовсім якісні послуги централізованих джерел постачання енергії, якщо можна, витратившись раз, економити в майбутньому?

В хід іде все: газові та дизельні електростанції, електростанції, що працюють на твердому паливі. Вибір альтернативного джерела виробництва автономної енергетики залежить в першу чергу від регіону проживання: для прикладу, в Росії, де газ залишається одним із найдешевших видів палива, газовая электростанция в различных видах работы використовується дуже широко. В регіонах, вкритих лісами, доцільно використовувати електростанції, що працюють на дровах чи твердому паливі, а в районах, де на високому рівні перебуває видобуток нафти, першість належить дизельним електростанціям.

Вітрова енергія дозволить острову стати автономним (фото з сайту http://facepla.net/)
Вітрова енергія дозволить острову стати автономним (фото з сайту http://facepla.net/)

Втім, як твердять експерти, це поки що газові та дизельні електростанції вважаються найпопулярнішими серед автономних джерел постачання енергії. Але майбутнє не за ними – скоро замість газу, бензину, нафти та солярки широко використовуватимуться відновлювані джерела енергії, а точніше, енергія сонця та вітру.

Власне, всі можливості використання відновлюваних джерел енергії вирішив продемонструвати один невеличкий острівець Іспанії, що належить до групи Канарських островів: Ель Йерро (El Hierro) стане першим у світі клаптиком суші, повністю незалежним від зовнішнього енергоживлення.

«Енергетична автономія» стане можливою завдяки будівництву вітрової електростанції потужністю в 11,5 МВт, яку планують запустити найближчими днями.

Населення острова складає трохи більше десяти тисяч. Раніше тут уже було збудовано водяну турбіну, а тепер, після відкриття вітрової електростанції, острівець стане повністю незалежним від зовнішніх джерел енергоживлення.

Енергії вітру вистачить для забезпечення потреб в електриці житлового сектора, а також для роботи заводу з опріснення води, що розташовується на острові.

Однак вітер – не надто надійний помічник у справі саме безперебійного виробництва електроенергії. Тому у вітряні дні надлишки енергії вітру використовуватимуться для перекачування прісної води з меншого резервуара, розташованого поруч з гаванню, в більший, що знаходиться у вулканічному кратері на висоті семисот метрів над рівнем моря. Коли вітер буде надто слабким, щоб забезпечити роботу вітряної турбіни, вода з верхнього резервуару перекачуватиметься в нижній, «по дорозі» виробляючи електрику.


Інші новини розділу