Художники, що перетворюють старі телефонні довідники на шедеври Автор: lesya · Опубліковано: 02.06.2014 13:03 · Розділ: Культура

З появою Інтернету тисячі телефонних довідників перетворилися в тонни макулатури. Справді, кому потрібні громіздкі видання, якщо потрібний номер можна з легкістю знайти в Інтернеті? Тим більше, що телефонні номери змінюються, і якщо в Інтернеті оновити дані можна з легкістю, то у випадку з традиційними паперовими довідниками стає необхідним перевидання, а це, грубо кажучи, додаткове сміття.

Куди більшою популярністю користуються електроні довідники, один з яких представлений на http://www.spravinfo.com/. Справді, що може бути легше, ніж ввести необхідний запит у вікно пошуку, і за лічені секунди отримати потрібні цифри? Набагато зручніше, ніж гортати тисячі сторінок…

Втім, є люди, які в повсякденному житті без традиційних телефонних довідників не обходяться – вони зуміли перетворити «утилізацію» довідникової макулатури у справжнє мистецтво.

Наприклад, тайванський художник Лонг Бін-Чен зі старих довідників створює вельми оригінальні скульптури. Складаючи їх один на один, Лонг різцем надає скульптурі відповідної форми, в результаті чого з-під його руки на світ з’являються досить оригінальні речі. Чи не найзнаменитішим твором автора є скульптура Будди, повністю виготовлена з телефонних довідників Нью-Йорка.

Фото з сайту http://forum.artinvestment.ru/
Фото з сайту http://forum.artinvestment.ru/

Що найцікавіше: Лонг Бін-Чен в роботі не використовує ніяких спеціальних сумішей, тому його скульптури навіть в готовому вигляді можна перелистати.

Не менш оригінальні роботи виготовляє художник Алекс Кверел (Alex Queral) – телефонні довідники він перетворює не на скульптури, а на об’ємні портрети.

Алекс розповів, що спонукало його почати використовувати в роботі нікому не потрібні телефонні довідники. Одного разу художник прогулювався містом в пошуках шматка деревини, необхідної для виготовлення чергової скульптури. Раптом погляд митця натрапив на стосик нікому непотрібних довідників, які хтось залишив на тротуарі. Власне, тут і зародилася в голові Алекса ідея, як вдихнути в непотрібну макулатуру мистецький дух.

З того часу пройшло чотирнадцять років, й ідея Алекса знайшла багато прихильників. Втім, навіть після стількох років портрети зі старих довідників вимагають неабиякого хисту: за місяць художник може виготовити не більше двох таких портретів.

Фото з http://obychnogo.net/neobychnoe-primenenie-telefonnykh-spravochnikov
Фото з http://obychnogo.net/neobychnoe-primenenie-telefonnykh-spravochnikov

Спершу художник малює портрет тієї чи іншої знаменитості на аркуші звичайного паперу. Тоді він бере до рук гостре лезо і починає ретельно та скрупульозно різати сторінки довідника, щоб в кінцевому результаті отримати об’ємне зображення. Іноді готове зображення Алекс розфарбовує акриловими фарбами.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?