У Британії для туристів випустили нецензурні розмовники Автор: lesya · Опубліковано: 29.05.2014 16:13 · Розділ: Життя

Вже ось-ось прийде літо, і всі ми будемо врешті-решт відпочивати. Хтось вирушить в гори, комусь більше до вподоби розмірений і спокійний відпочинок на спекотному морському узбережжі. А комусь до душі екскурсії за кордон.

Власне, для останніх у Британії вийшла доволі цікава книга, покликана допомогти англійцям, що люблять відпочивати за кордоном, спілкуватися з місцевим населенням. Книга являє собою розмовник, що складається… з матюків.

Справді, звичайними літературними словами часом буває украй важко виразити свої емоції. Іноді на допомогу приходить нецензурна лексика, однак її, як правило, на курсах іноземних мов не вивчають. В результаті туристам, які їдуть за кордон, часто може забракнути слів, щоб виразити свій душевний стан.

Втім, британське видавництво Marco Polo вирішило піти назустріч таким туристам, випустивши серію розмовників, які навчать правильно, зі смаком, виражати свої емоції. Розмовники навчать британців лаятися французькою, німецькою, іспанською та італійською мовами.

Більше того, книги міститимуть не лише текстові приклади лайливих конструкцій – в розмовниках детально розповідатиметься, в яких конкретно ситуаціях краще вжити ту чи іншу лайку, і навіть з якою інтонацію її потрібно вимовляти. Словом, як обіцяють видавці, купивши і простудіювавши таку книгу, ви навчитеся лаятися не гірше, ніж місцеве населення, і лізти за словом у кишеню вже точно не доведеться. Розмовники, говорять упорядники видання, допоможуть у вирішенні багатьох конфліктних ситуацій.

І в той час, як у Британії місцеве населення вчать правильно лаятися, у Росії, навпаки, від матюків намагаються відучити: надто вже сильно полюбляють кріпке слівце росіяни. Тут навіть вийшов словник, що пропонує літературні замінники найбільш розповсюдженим матам.

До речі, словник підійде і для українців. Тож як навчитися говорити культурно?

- Замість звичного «Ох...їти!» куди культурніше звучатиме «Я вражений!»;
- Ці під....и – всі зрозуміють коли назвати їх «людьми нетрадиційної орієнтації»;
- Словосполучення «Яка нах... різниця» можна вжити як «різниця не принципова»;
- Пішов на х... - Не відволікайте мене, я зайнятий!
- Заї... ли – цей стан відомий, напевне, всім нам. Якщо ви відчуваєте, що це про вас, говоріть «Вибачте, ви занадто настирливі»;
- Що за х... ня? - Мені здається, десь помилка;
- Лексема «Бл...дь! може означати щось на зразок «Мене переповнюють емоції»;
- Щоб не казати на співробітника «Розпи...яй», увімкніть мовну фантазію й скажіть щось на кшталт «Ваша міра відповідальності залишає бажати кращого»;
- Прої...ли - здається, ми щось випустили з уваги;
- «Ох...ли, чи що?» можна трансформувати у глибокодумний вираз «Ваша поведінка не відповідає моїм очікуванням»;
- «Ця х... ня» означає «всім відомий предмет»;
- «Його слід виї…ати» - «я змушений повідомити про це начальству»;
- Б...ха-муха - боже мій!
- … твою мать - вау!

Джерело: http://travel.rbc.ru/news_article/43178

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.