На Марсі теж бувають грози Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.08.2009 09:54 · Розділ: Наука

Пилові бурі на Марсі супроводжуються грозовими розрядами, переконані дослідники. Вперше їм вдалося виявити ознаки електричних розрядів на планеті при роботі з новим детектором, встановленим на одному з радіотелескопів наземної системи антен Deep Space Network.

Незважаючи на те, що науковці були практично впевнені в існуванні гроз на Марсі, виявити їх за допомогою прямих спостережень до цього часу не вдавалося. Тільки тепер, завдяки новому детектору, встановленому на 34-метровому радіотелескопі, вони змогли однозначно стверджувати, що пилова буря на Марсі, яка тривала декілька годин, супроводжувалася грозовими розрядами.

"Грозові розряди на Марсі навряд чи виглядають, як звичні блискавки. Навпаки, вони швидше супроводжуються розсіяним світінням в хмарах пилу", - сказав Крістофер Раф (Christopher Ruf), розробник нового детектора.

Буря, що супроводжувалася грозовими розрядами, підняла величезні хмари пилу в марсіанській атмосфері, висота яких досягала 35 кілометрів. Тим не менше, вчені впевнені, що грозові розряди трапляються і під час більш "скромних" бур. Автори статті вважають, що виявлення грозових розрядів на Марсі породить нову хвилю дебатів про можливе існування, в далекому минулому, життя на Марсі, так як одна з концепцій зародження життя на Землі передбачає активну участь у цьому процесі грозових блискавок.

Згідно лабораторних експериментів, проведених всередині минулого століття, грозові розряди в, насиченій парою аміаку й метану, атмосфері ранньої Землі могли призвести до утворення складних органічних сполук, які могли стати основою всього живого.

Джерело newspad.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.